Parkmetre uygulaması yeniden başlıyor.

15 Kasım 2019 133 views 0

Malatya’da en son olarak çıkan bir kavganın cinayetle sonuçlanması nedeniyle askıya alınan parkmetre uygulaması yeniden başlıyor.

Büyükşehir belediye meclis grubunda gündeme gelen konu ile ilgili madde görüşüldü ve bir dahaki meclis toplantısında onaylanması bekleniyor. Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki MOTAŞ tarafından işletilmesi düşünülüyor.

Parkmetre’nin Parkmetre uygulamasının bitmesinden sonra Büyükşehir Belediyesinin herhangi bir düzenleme yapmaması cadde ve sokaklarda kaosa neden oluyordu.

Malatya’da kent içinde parkmetre uygulamasının iptal edilmesi ile birlikte park sorunu yaşanmaya başlanmış, Özellikle bir çok esnafın da dükkan önlerini kapatması nedeniyle sürücüler park yeri bulamamaktan şikayetçi ve
Şehir merkezinde işleri olan sürücüler kısa süreli park yeri bulmada sıkıntısı yaşıyordu.

Malatya’da ilk kez 2010 yılında başlatılan parkmetre uygulaması, 30 Ekim 2018 tarihinde Emeksiz caddesinde parkmetre görevlisi ve oto sahibi arasında çıkan kavga sonucu oto sahibinin öldürülmesinden kısa bir süre sonra sonlandırılmıştı.

Malatya kent merkezinde alternatif yolların yetersizliği, araç sayısının fazlalığı ciddi bir trafik karmaşası yaratırken, gerek bazı vatandaşların gerekse esnafların kendilerince park sınırı koyup cadde ve sokakları beton blok ve dubalarla kapatarak kendilerine park yeri yaratmaları kent içi trafiği her geçen gün içinden çıkılmaz bir hale getirdi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.