Ahmet Çakır,”Yaptığımız çalışmalarla Malatya’yı geleceğe taşıdık”

18 Eylül 2019 174 views 0

Yerel Yönetimlerden sorumlu başkan yardımcısı ve AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, Malatya’yı geleceğe taşımak adına önemli çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Dokuz yıl Malatya Büyükşehir Belediyesi’nde ve büyükşehir öncesinde Malatya’yı geleceğe taşımak adına önemli çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, “Sağlıklı bir kent oluşturmak, kentsel dönüşüm alanlarının sağlıklı bir şekilde uzun vadede planlamalarını yapmak adına çalıştık. Bu esnada yüz bin ölçekli planlarıyla ilgili çok detaylı hazırlıkları büyükşehir olarak yaptık” dedi.

Çakır, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde gecekondularla ilgili yaptıkları çalışmalarla ilgili şu bilgiler verdi: “Seçim süreçleri adeta gecekonduların mantar gibi adeta kenti kuşattığı süreçleri geçmişte hep yaşıyorduk. 2009 yılından itibaren ciddi bir neşter vurduk. Belediyemiz tarafından alınan karar, hükümetimizin hazırlamış olduğu yasalarla ciddi manada ağır cezalarla kontrol altına alındı.”

“Şehri her yönüyle geliştirmek zorundayız” diyen çakır, sözlerini şöyle sürdürdü: “Doğru planlanan şehirler, uzun vadeli şehrin sadece nüfus projeksiyonuna bakarak bir kent oluşturamazsınız. Biz, her türlü farklı açılardan bakarak, kenti geleceğe hazırlamaya gayret ettik.”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.