Bayram Öncesi Şehirler Arası Yollarda Tedbirler Arttı

Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü tarafından, bayram öncesi şehirler arası yollarda belirlenen 4 ana noktada 8 farklı ekiple yol kontrolleri başlatıldı.

15 Temmuz 2015 497 views 0

Her yıl olduğu gibi bu yılda Elazığ’da İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Şubesi tarafından oluşturulan ekipler, Malatya, Diyarbakır ve Bingöl yollarda meydana gelebilecek kazalara karşı sürücüleri uyarmak için uygulamalara başladı. Kentin 4 farklı noktasında 8 farklı ekip ve 2 radar aracıyla uygulamalara başlayan polis, sürücülerin trafik kurallarına uymasını ve otomobile bindikleri anda da emniyet kemerini mutlaka takmasını istiyor.

Bayram tatili bitene kadar her gün 24 saat aralıksız uygulama yapılacağını belirten trafikten sorumlu Elazığ İl Emniyet Müdür Yardımcısı Fuat Toprak, “Ramazan Bayramı öncesinde yollardaki trafik yoğunlaşmasına yönelik olarak biz de emniyet tedbirlerini arttırdık. Şuanda Bölge Trafik Müdürlüğü bünyesinde 4 ana artelde 8 ekiple yol kontrolleri yapmaktayız. Bunun yanı sıra 2 radar aracımızla 24 saat aralıksız kontrolü yapıyoruz. Amacımız şehirler arası yollarda sürücülerin can güvenliklerini ön planda tutarak varacakları yere sağlıklı bir şekilde varmalarını sağlamak. Bunun için dikkat edilmesi gereken belirli başlı noktalar var. Emniyet Kemeri bizim için çok önemli bir unsur. Bunun yanında hava koşullarını da dikkate alınarak hız ve yol kontrolü sağlanmalı. Dikkatin sürekli olması en önemli unsurlardan biridir” dedi.

Uygulamalarını 24 saat aralıksız sürdüren polis ekipleri, durdurdukları sürücülerin hız yapmamasını isterken, özellikle de sürücü ve yolcuların tamamının emniyet kemeri takmasını isteyerek evrak kontrolünden bulunuyor.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ