Malatya’da Çok Miktarda Uyuşturucu Madde Ele Geçirildi

Malatya’da Çok Miktarda Uyuşturucu Madde Ele Geçirildi

03 Şubat 2016 409 views 0


Malatya Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince uyuşturucu madde ticareti yapan şahıslara yapılan çalışmalar kapsamında;

31/01/2016 tarihinde şüphe üzerine durdurulan bir araç içerisinde yapılan aramada zula olarak tabir edilen bölmede gizlenmiş vaziyette daralı ağırlığı 5 kg 500 gr esrar maddesi ele geçirilmiş şüpheli gözaltına alınmıştır.

01/02/2016 tarihinde durdurulan bir seyahat firmasına ait otobüste seyahat eden bir şahsa ait 2 (iki) adet valiz içerisinde daralı toplam 7 kg 86 gr esrar maddesi ele geçirilmiş şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.

İlimiz dâhilinde uyuşturucu madde ticareti yapan sokak satıcılarına yönelik yürütülen çalışmalarda bir şahsın ikametinde yapılan arama neticesinde satışa hazır vaziyette 100 paket olmak üzere toplam daralı ağırlığı 1 kg 372 gr esrar maddesi ele geçirilmiş şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.

02/02/2016 tarihde yapılan kontroller esnasında bir seyahat firmasına ait otobüste seyahat eden bir şahsın şahsın vücuduna sarılı vaziyette 2 paket halinde toplam daralı ağırlığı 2 kg 54 gr eroin maddesi ele geçirilmiştir. Yine aynı otobüste seyahat eden ve durumundan şüphelenilen başka bir şahsın vücuduna sarılı vaziyette 2 paket halinde toplam daralı ağırlığı 2 kg 100 gr uyuşturucu toz esrar maddesi olduğu tespit edilmiş her iki şahıs yakalanarak göz altına alınmıştır.

Yapılan 5 ayrı yakalamada toplam 16 kg058 gram esrar maddesi ve 2 kg054 gram eroin maddesi ele geçirilmiştir.

Gözaltına alınan 5 şüpheli “TCK. 188 (Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak) suçundan adli makamlara sevk edilmiştir.

İlimiz genelinde uyuşturucu madde ve uyuşturucu madde tacirlerine yönelik kararlı mücadelemiz Malatya halkından almış olduğumuz destekle artarak devam edecektir.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ