Malatya’da jandarma Kaçakçılara Göz Açtırmıyor

Malatya’da jandarma Kaçakçılara Göz Açtırmıyor

15 Haziran 2016 468 views 0

Malatya’da Jandarma ekipleri tarafından hint keneviri ele geçirildi. Hint kenevirini ele geçiren jandarma ekipleri kepçe ile kaçak kazı yapanları da enseledi. Jandarma ekipleri izinsiz kazı yapanların iş makinası kepçeye el koydu. Ayrıca esrar ile 2 adet silah da ele geçirildi.

Malatya İl Jandarma Komutanlığınca icra edilen adli ve önleyici faaliyetler neticesinde;

07-13 Haziran 2016 tarihleri arasında meydana gelen kaçakçılık olaylarında; (1909) kök kenevir bitkisi, izinsiz kazı neticesinde (1) adet iş makinası (kepçe) ve (40) gram kubar esrar, asayiş olaylarında ise; (2) adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirilmiştir. Ayrıca 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunun 8’inci maddesine aykırı olarak nakledilen (9) adet kulak küpesiz ve pasaportsuz büyükbaş hayvan yakalanarak, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerine teslim edilmiştir.

Son bir hafta içerisinde (10.999) kişinin sorgulaması yapılmış, sorgulama neticesinde, (1)’i silahlı terör örgütüne üye olmaktan olmak üzere (62) aranan şahıs yakalanmıştır.
Trafik timleri tarafından yapılan uygulamalarda (5.205) araç kontrol edilerek trafik kurallarına uymayan (228) araç sürücüsüne ceza kesilmiş, (82) araç trafikten men edilmiş ve (26) okul servis aracı kontrolü yapılmıştır.

OLAY YERİ

Kubar Esrar,  Kenevir Bitkisi

Ateşli Silah

Büyükbaş Hayvan

Muhtelif Kazı Malzemesi

Pütürge

(1.092) Kök Kenevir Bitkisi

(1) Adet Ruhsatsız Av Tüfeği

Kale

(40) gr Kubar Esrar

(9) Adet Büyükbaş Hayvan

Doğanşehir

(1) Adet Kepçe

Akçadağ

(817) Kök Kenevir Bitkisi

(1) Adet Ruhsatsız Av Tüfeği

TOPLAM

(1.909) Kök Kenevir Bitkisi,

(40) gr Kubar Esrar,

(2) Adet Ruhsatsız Av Tüfeği

(9) Adet Büyükbaş Hayvan

(1) Adet İş Makınası (Kepçe)

Malatya İl Jandarma Komutanlığınca, emniyet ve asayiş hizmetlerinin sağlanmasına yönelik kaçakçılık ve organize suçlar ile mücadeleye aralıksız devam edilmektedir.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ