Malatya’da Sahte polis ve savcılar yakalandı

Jandarma ekipleri, kendini polis ve savcı olarak tanıtan telefon dolandırıcılarını yakaladı. Bu kapsamda 80 adet sim kart, 5 adet altın bilezik, 20 adet cumhuriyet altını, 3 adet yarım altın, 2 adet çeyrek altın, 1 çift altın küpe, 2 adet altın yüzük, 1 adet 1,5 metre altın kolye ve 5 bin 660 TL nakit para ele geçirildi.

13 Eylül 2019 140 views 0

Malatya il merkezinde kendini polis ve savcı olarak tanıtan şahısların telefon dolandırıcılığı yöntemiyle mağdur şahıslardan ziynet eşyası ve nakit para alarak olay yerinden uzaklaştıkları, araç içinde Suriyeli şahısların da olduğu 156 Jandarma İmdat Hattına bildirilmiştir.

Dolandırıcılık olayının faillerinin yakalanması maksadıyla Malatya İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından eş zamanlı olarak kaçış güzergâhı yollarda tıkama ve yol kontrol faaliyetleri icra edilmiştir.

80 ADET SİM KART, 5 ADET ALTIN BİLEZİK, 20 ADET CUMHURİYET ALTINI…

11 Eylül 2019 günü saat 17.30 sıralarında Doğanşehir ilçesi Sürgü Mahallesi Yol Kontrol Noktasında şüphe üzerine durdurulan araçta biri T.C. vatandaşı ve 4’ü Suriye uyruklu şahısların şüpheli hareketleri üzerine Doğanşehir C.Başsavcılığı tarafından arama kararı alınarak şahısların üzerinde ve araçlarında arama yapılmıştır. Yapılan arama neticesinde telefon dolandırıcılığı olayında kullanıldığı değerlendirilen 80 adet sim kart, 5 adet altın bilezik, 20 adet cumhuriyet altını, 3 adet yarım altın, 2 adet çeyrek altın, 1 çift altın küpe, 2 adet altın yüzük, 1 adet 1,5 metre altın kolye ve 5 bin 660 TL nakit para ele geçirilmiştir.

Şüpheli şahıslar Cumhuriyet Savcısının talimatıyla gerekli adlı işlemin yapılması için gözaltına alınmış, adli tahkikat yapılması için suç yeri olan emniyet birimlerine teslim edilmiştir.”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.