Başkan Gürkan, Gençlerle Sohbet Etti

Başkan Gürkan, Gençlerle Sohbet Etti

08 Şubat 2016 513 views 0

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Birlik Vakfı Malatya Şubesi tarafından düzenlenen “Gençlerle Hasbihal” etkinliğine konuk olarak katıldı. Başkan Gürkan, gençlere bazı nasihatlerde bulunurken, terör ile ilgili değerlendirmelerde de bulundu.

Birlik Vakfı Malatya Şubesi’nde düzenlenen etkinliğe, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı Nevzat Aslan, Birlik Vakfı Malatya Şube Başkanı Sadi Ergül, Genç Birlik Başkanı Faruk Alaca, Milli Türk Talebe Birliği Malatya Şube Başkanı Mehmet Sağdıç, vakıf yöneticileri ve gençler katıldı. Burada konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, ülkemizin bazı illerinde yaşanan terör olaylarına dikkat çekerek, “Türkiye açıldı. Büyük devletlerin işlerine gelmedi. Şanlı geçmişi olan milleti tekrar diz çöktürmek istiyorlar. Cenab-ı Allah inşallah buna da müsaade etmeyecektir. Hükümetimiz de, devletimizin organları da gerekli çalışmaları yapıyor. Oradaki hadisede hiç kimde ye’se düşmesin. Bölgede sivil ve terörist ayrımı yapıyor. Sur’da, Cizre’de, Silvan’da Sırp, Rus, Ermeni ve farklı uyruklu kişiler bu memleketin birlik ve beraberliğine kast etmek istiyorlar. Bizim Türk Silahlı Kuvvetlerimizde olmayan ve bu zamana kadar hiç denenmemiş olan silahlar orada deneniyor. Dolayısıyla biz toplum olarak çok uyanık olmak zorundayız. Birlik ve beraberliğimizi bozmamalıyız. Bizde ötekileştirme veya dışlanma diye bir şey olamaz. İnsanlar hayatlarında zaman zaman yanlışa düşebilirler. Biz o yanlışa düşenleri de dışlamamamız gerekiyor. Mevlana ruhu içerisinde birbirimizi kucaklamamız gerekiyor. Çünkü biz aynı coğrafyada, aynı havayı teneffüs ediyoruz. Aynı kıbleye dönmüşüz ve aynı Allaha inanıyoruz” dedi.

Gençlere bazı nasihatlerde bulunan Başkan Gürkan, “Başarılı insanların önünde engel diye bir şey duramaz. Başarılı insanlar o engelleri bir merdiven basamağı olarak görürler. Her engelin sizi yükseltmesi lazım. Bunun için temel argumana bakacaksınız. Enaniyet unsurunu zihninizden çıkaracaksınız. O zaman olmayacak işler olur. Siz Cenab-ı Allah’a yalvarasınız Allah o işleri yapar siz seyredesiniz. Sevmediğiniz işi yaptığınızda başarılı olma şansınız sıfırdır. Belirli bir periyotta başarılı olmuş gözükseniz de sonunuz hüsrandır. İşiniz iyi bilecek, sevecek ve düzgün olarak yapacaksınız. Özet olarak çıkaracağımız şey dürüst, adaletli, nefsi emareden uzak kalmamız şart. Yapacağımız şey Allah’ın rızasına uygun ve toplumun çıkarlarını düşünmemiz gerek” diye konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Malatya