KIRTASİYE VE ÇALIŞANLARI KISITLAMADAN MUAF TUTULDU.

19 Haziran 2020 198 views 0

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu19.06.2020 Cumagünü Vali Aydın BARUŞ başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda toplanmış ve aşağıdaki konuyu görüşerek karara bağlamıştır.

Koronavirüs salgınının görüldüğü andan itibaren, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda salgının/bulaşmanın toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirilmiştir.

Bu kapsamda 20 Haziran Cumartesi günü yapılacak olan LGS sınavı süresini de kapsayacak şekilde İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun 18.06.2020 tarih ve 2020/89 no’lu kararı ile 09.00 ila 15:00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanması kararlaştırılmıştır.

Öte yandan sınava girecek öğrencilerin muhtemel kırtasiye ihtiyaçlarını giderebilmeleri için sınav yapılacak okulların çevrelerindeki kırtasiyelerin açık olması gerektiği değerlendirmiştir.

Bu kapsamda;

Sınav merkezlerinin çevrelerinde bulunan kırtasiyelerin ve çalışanlarının,20.06.2020 Cumartesi günü 09.00 ile 15.00 saatleri arasında faaliyetlerinin devam etmesine ve çalışanlarının sokağa çıkma yasağından muaf tutulmasına,

Yukarıda belirtilen kararlara uymayanlar hakkında 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282’nci maddesi uyarınca idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılması,konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 195’inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına,

 

Toplantıya katılanların oy birliği ile karar verilmiştir.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.