Erol Bulut,“Oyun kalitemizi arttırmamız gerekiyor”

30 Ocak 2018 547 views 0

Süper lig takımlarından Evkur Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Erol Bulut, devre arası transferde gecikildiğini ifade ederek, “Kreatif orta saha ve forvet hattına istediğim iki futbolcu daha vardı. Bunlar şuan zor gibi gözüküyor. Alabileceğimiz tahmin ediyorum 1 kişi olacak, 1 futbolcu olacak” dedi.
Orduzu Pınbarbaşı Tesisleri’nde gazetecilere açıklamada bulunan Bulut, “3-4 transfer alınmasını istedim, şuna ana kadar 1 transfer gerçekleştirebildik” siteminde bulundu.

“KİMSE MÜKEMMEL DEĞİL, BİZDE DEĞİLİZ”
Bulut, takım olarak en iyisini yapmak için çalıştıklarını ifade ederek, şunları söyledi: “Hücum anlamında biraz daha kendimizi geliştirmemiz gerekiyordu. O anlamda da kendimizi geliştirdiğimizi düşünüyorum. Pozisyonlara yeterince giriyoruz. Bazen gol atamıyoruz, bu normal. Her girdiğiniz pozisyonda gol atarsanız zaten her şeyi mükemmel yapmış olursunuz. Mükemmel diye bir kelime aslında olmaması lazım. Kimse mükemmel değil. Bizde mükemmel değiliz. Ama en iyisini yapmaya çalışıyoruz, takım olarak. Önümüzdeki maçlarda da aynı şekilde pozisyonlara girip İnşallah yakaladığımız pozisyonlarda daha çok gol bulabiliriz. Hedefimiz o. şuan gidişatımız o.”

“EN AZ 3-4 TRANSFER DEDİM, 1 OYUNCU ALDIK”
Transferle ilgili değerlendirmede bulunan Bulut, “Her teknik adam takviye ister değil. Lazım olan kişiyi veya mevkiye futbolcu istenmesi gerekiyor. Lazım değilse alınması gerekmiyor. Ama bizim ekibimize, kadromuza baktığımız zaman eksik olan bazı yerlerimiz var. Bunu zaten 2 aydır söylüyorum. Geldiğimden beri söylüyorum daha doğrusu. Neden, çünkü oyun kalitemizi arttırmamız gerekiyor. Onu arttırmamız için kaliteli futbolcu almamız gerekiyor. En azından ben 3-4 transfer dedim, alınması gerekiyor. Şu ana kadar 1 transfer gerçekleştirebildik. Daha öncede söylediğim gibi devre arası transfer yapmak zor, gerçekten zor. Çünkü bir futbolcuyla anlaşıyorsunuz, rakamlarda anlaşıyorsunuz, ondan sonra son noktaya geldiğinizde rakamlar artıyor, kulüp rakamı arttırıyor, kiralık olarak rakamları arttırıyor. O konuda da transfer komitemiz sıkıntı yaşıyor. Ama bu daha önce başlamış ve erken bazı şeyler bitebilirdi. Üzerinde ısrarlı durulması gerekiyordu. Maalesef onu tam olarak gerçekleştiremedik. Biraz geç kaldık, bu kesin. Çünkü kamp dönemi başında bir iki tane adam alınmış olsaydı onlarında takıma hazırlanma süreci buraya uyum süreci daha iyi olacaktı. Şuanda almış olduğumuz bir tane stoperimiz var Marsilya’dan Doria. İyi bir futbolcu. Şuanda takıma yeni alışacak. İnşallah en kısa zamanda takıma uyum sağlar. Bizim için çok önemli, zaman kaybetmememiz lazım. Kreatif orta saha ve forvet hattına istediğim iki futbolcu daha vardı. Bunlar şuan zor gibi gözüküyor. Alabileceğimiz tahmin ediyorum 1 kişi olacak, 1 futbolcu olacak. İnşallah bugün yarın gerçekleşir” ifadelerini kullandı.

“ESKİ HEDEFİMİZDEN UZAKLAŞMIŞ DEĞİLİZ”
Bulut, ‘bir gazetecinin şuan 26 puanımız var, sezon başı hedef küme düşmemekti, yeni bir hedef var mı?’ sorusuna, “Bence değil, şuan eski hedefimizden uzaklaşmış değiliz. Eski hedefimiz aynı şekilde devam ediyor. Bu hedefi en kısa zamanda yakalamak istiyoruz. Onun üzerinde çalışıyoruz. O hedefi yakaladıktan sonra biz üzerine koyabiliyorsak İnşallah koyacağız. Ondan sonra her hafta yeni olacak olan hedefimize yaklaşmaya çalışacağız” cevabını verdi.

“HEDEFİMİZE ULAŞMAK İSTİYORUZ”
Bulut, başka bir gazetecinin ‘Erol Bulut büyük bir transfer teklifi alırsa ne yapar? sorusuna ise, “Onu ben aslında düşünmedim. Benim tek düşüncem Evkur Yeni Malatyaspor’un için, burada yapacağım işler için, futbolcularımla istediğim hedefe en kısa zamanda ulaşmak için çalışıyoruz ve ben ekibim. Buradaki hedefimi sezon sonunda en iyi şekilde tamamladığım zaman ondan sonra şartları zaten iki tarafta görür. Benden memnunsa Evkur Yeni Malatyaspor yönetimi ve taraftarı, burada zaten bir yılım daha var, ona göre yolumuza devam ederiz” şeklinde yanıt verdi.

“3 PUAN ALMAYA ÇALIŞACAĞIZ”
Erol Bulut, ligin 20.haftasında deplasmanda Antalyaspor ile oynayacakları karşılaşmaya ilişkin ise “Her maç zor. Şimdi Antalyaspor, alt sırada onlar kazanmak isteyecektir kendi sahalarında. Onlarında bildiğim kadarıyla transfer yasağı varmış. Geçen hafta 16 kişi sahaya çıktılar. Biz rakibe bakmaksızın, biz kendimize bakarak işimizi sahada iyi yapmaya çalışıyoruz. İyi yaparak inşallah oradan da en az 1 puan, 3 puan almaya çalışacağız” açıklamasında bulundu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ