EYMS Kaptanı Adem Malatyaspor’u iyi yerlere getirmek için burdayım.

31 Ocak 2018 400 views 0

Evkur Yeni Malatyaspor’da kaptan Adem’den başarı sözü
Evkur Yeni Malatyaspor’un takım kaptanı Adem Büyük, Malatya’ya başarılı olmaya geldiğini belirterek, “Malatya’ya başarılı olmaya geldim. Başarılı olmak için elimden ne geliyorsa yapmaya hazırım. Tıpkı takım arkadaşlarım gibi mücadele vermeye devam edeceğim” dedi.

Yeni Malatyaspor’un futbolcusu Adem Büyük,basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Ligde alt sıralara bakmak istemediklerini belirten Adem Büyük, “İyi futbol oynayarak kayıp ettiğimiz maçlar olmuştu. Ama son 4 haftaya baktığımızda 3 galibiyet 1 beraberliğimiz var. Özellikle bunlar üst sıralarda mücadele eden takımlara karşı aldığımız galibiyetler. Sivasspor’un kadrosunda etkili isimler olduğunu biliyorduk. Maç öncesinde dersimize iyi çalışmıştık. Oyuna iyi başlayarak pozisyonlar bulduk. İlk yarıda genel itibariyle oyun ve topa sahip olma üstünlüğü bizdeydi. Golü arayan, atakları bulmaya çalışan bizdik. İlk yarı istediğimiz gibi gitti ama ikinci yarının başında sıkıntılar yaşadık. Belki konsantrasyon eksiliği olabilir. Sonuçta kazandığımız penaltıyla maçtan galip ayrıldık. İlk geldiğim zamanlarda söylemiştim. Biz kesinlikle alt sıralara bakmak istemiyoruz. Gözümüz hep yukarılarda olmak zorunda. Hem şehir olarak hem de camia olarak bunu hak eden bir topluluk var. Alt sıralardaki takımların puan kazandığı haftada kazanamasaydık ilerde belki sıkıntı çekebilirdik. Şimdi yukarı bir adım daha yaklaştık. O açıdan çok önemliydi. Artık takım olarak çok iyi performans sergilediğimizi söyleyebilirim” dedi.

Takım kaptanlığının kendisine verilmesiyle ilgili de konuşan Adem Büyük şunları söyledi:“Kaptanlık görevi bana uygun görüldü. Bu konuda bana güvenenlere teşekkür ediyorum. Ben Malatya’ya başarılı olmaya geldim. Başarılı olmak için elimden ne geliyorsa yapmaya hazırım. Tıpkı takım arkadaşlarım gibi mücadele vermeye devam edeceğim. Onlar bana buraya gelirken çok yardımcı oldular. Hiçbir yabancılık çekmedim. Ligin ikinci yarısında ikinci haftayı bitirdik. Önümüzde Antalyaspor maçı var. Aynı performansı, disiplini ve sorumluluğu bundan sonraki tüm maçlarda devam ettireceğiz.diye konuştu.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ