Girdikleri evdeki manzara karşısında şaşkına uğradılar.

26 Mayıs 2019 103 views 0

Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ve Yeni Malatyaspor kulüp Başkanı Adil Gevrek, Cuma günü Cuma namazından sonra Aşağıbağlar Mahallesinde bir evi ziyaret eder, Gördükleri manzara karşısında gözleri doldu. Girdikleri evde ne bir yatak, ne bir oturacak yer bulunmayan,baraka evde 8 çocuklu ailenin dramıyla karşılaştılar.
Tüm çocukları zihinsel engelli olan Hanifi Karcı, şimdiye kadar ne bir yardım aldıkları, nede sosyal hizmetlerden destek almadıklarını, ne yapacağını nereye başvuracağını bilmediği için 8 çocuğuyla hayatta tutunma savaşı verdiğini söyledi

Milletvekili Ahmet Çakır, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ve Yeni Malatyaspor kulüp Başkanı Adil Gevrek, yardım ve destek için seferber oldular. Sosyal Hizmetler İl müdürlüğü ailenin durumunu ve gerekli yardımların yapılacağını belirtirken, Yeni Malatyaspor kulüp Başkanı Adil Gevrek, Baraka evin tadilatını, Eşyalarını ve evin 5 yıllık kira bedelini karşılayacağını belirti.
Milletvekili Ahmet Çakır, bu tür olayları her zaman görme imkanımızın olmadığını, bu konuda halkın biraz daha duyarlı ve bilinçli olmasını istedi.
Çakır, “Aşağıbağlar Mahallemizde ikamet eden Hanifi Karcı kardeşimizi ve engelli evlatlarını evinde ziyaret ettik.

Yardım ve destekleri için Yeşilyurt Belediye Başkanımız Mehmet Çınar’a, Yeni Malatyaspor Başkanımız Adil Gevrek ve ilgili kurumlarımıza, ailemiz adına çok teşekkür ediyorum.Zor durumda olan ailelerimiz kardeşlerimiz olabilir. Bunlara mümkün olduğunca ulaşmaya çalışıyoruz. Bugüne kadar bizlere ulaşan kardeşlerimize yardım etmeye gayret gösterdik. Bizler sadece makam olarak değil bu şehrin bir ferdi olarak, bir müslüman olarak bunlardan mesuluz, Allah’a vereceğimiz hesabı düşünerek bu kardeşlerimize ulaşmalı ve yardım etmeliyiz. Devletimiz ve belediyelerimiz her zaman bu durumda olan kardeşlerimizin yanındadır ve yanında olacaktır. Yine bu ailemizde yol yordam bilmeyen elinden tutanı olmayan hemşehrilerimizdi. Sevdiğimiz bir dostumuzun kardeşimizin bizlere söylemesiyle bilebildik ve ziyaret ettik. Burada Yeşilyurt Belediye Başkanımız Mehmet Çınar’a, Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanımız Adil Gevrek’e, devletimizin ilgili tüm birimlerine teşekkür ediyorum. Bu ailemizin yakın takipçisi olacağız.
Ben buradan hemşehrilerime seslenmek istiyorum; bu durumda olup, herhangi bir yardım almayan kardeşlerimize sahip çıkalım. Gerek bizlere gerekse belediyelerimize ve ilgili kurumlarımıza mutlaka ulaşmaları ve yardımlarını esirgememelerini istiyoruz. “dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.