112 Ekipleri Trafik Haftasında Etkinlik Gerçekleştirdi

112 Ekipleri Trafik Haftasında Etkinlik Gerçekleştirdi

16 Mayıs 2016 630 views 0

Malatya İl Sağlık Müdürlüğü Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü 112 çalışanlarımız tarafından trafik haftasında çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

Bakanlığımızca, tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak başlatılan, “trafikte ambulansın geçiş üstünlüğüne özen gösterilmesi ve 112’nin gereksiz aranmasının önlenmesi” amacıyla yürütülen “Yaşama Yol Ver” projesi kapsamında, 7-12 Mayıs Trafik Haftası nedeniyle İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ile ortak etkinlikler gerçekleştirildi.

Yapılan etkinlikler kapsamında Şeker İlköğretim Okulu ile Necip Fazıl Kısakürek Orta Okulu ziyaret edilerek öğrencilere trafikte uyulması gereken kurallar ve genel trafik bilgisi Trafik Polisleri tarafından anlatıldı. 112 ekibimiz genel ilkyardım bilgileri, 112’nin nasıl aranması gerektiği hakkında öğrencileri bilgilendirdi. Öğrencilere kampanya materyallerinden olan kalem-silgi-etiket-şapka ve bilgilendirici broşür dağıtıldı. Öğrencilerle canlandırma yapılarak yaralı hastaya nasıl müdahale edildiği gösterildi. Daha sonra öğrenciler ambulansa alınarak ambulansta kullanılan hayati öneme sahip acil müdahale ekipmanlarının tanıtımı yapıldı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ