16 Km’lik Grup Yoluna Sıcak Asfalt Serildi

16 Km’lik Grup Yoluna Sıcak Asfalt Serildi

01 Haziran 2016 438 views 0

Büyükşehir Arapgir’de yola devam ediyor

16 KM’LİK GRUP YOLUNA SICAK ASFALT SERİLDİ

Malatya Büyükşehir Belediyesi kent genelinde sürdürdüğü yol çalışmalarını ilçelerde de sürdürmeye devam ediyor. Arapgir ilçesinin en önemli grup yollarından biri olan ve 4 mahalleyi bir birine bağlayan grup yolu asfaltlandı.

Arapgir ilçesinin var olan sorunlarını çözen Büyükşehir Belediyesi Taşdelen, Eski Arapgir, Yazılı ve Aluçlu Mahallelerinin ulaşımını sağlayan 16 kilometre uzunluğundaki grup yolunu da sıcak asfalt ile kapladı.

Arapgir’de 7 noktada yol çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi uzun yıllardır yapılmayı bekleyen grup yolunda ilk olarak alt yapı çalışmaları yaptı. Altyapı çalışmalarının devamında ise sıcak asfalt ile kaplandı. Seyyar asfalt plentiyle yerinde üretim yaparak asfaltlanan grup yolunun 15 yıl sonra ilk defa asfaltlanmış olduğu bildirildi.

Yapılan asfalt çalışmalarından son derece memnun olduklarını belirten bölge sakinleri, yapılan çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür ettiler.

Yolun uzun yıllardır bakım istediğini ifade eden vatandaşlar, “Yolumuz 2000’li yılların başında asfaltlanmıştı. Bölgemizde kış aylarında yoğun kar yağışı oluyor. Büyükşehir burada kış aylarında muazzam mücadele veriyor. Yolun uzun yıllar yenilenmesi için taleplerde bulunduk. Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’a bu talebimizi ilettik. Sorunun çözümü için gerekli talimatları verdi. Şimdi yolumuz sıcak asfaltla kaplandı. En büyük sorunlarımızdan biri çözüldü. Emeği geçenlere teşekkür ederiz” dediler.

4 mahallenin en önemli sorununun çözüldüğünü belirten Yazılı Mahalle Muhtarı Yalçın Doluyurt, “Yolumuzun önceki hali berbattı çok bozulmuştu. Birçok mahalleye ve mezraya hizmet veren yolumuz pırıl pırıl oldu. Hem de sıcak asfalt serildi. Emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır olmak üzere bütün çalışanlara teşekkür ediyoruz” dedi.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ