19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Etkinlikleri Başladı…

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Etkinlikleri Başladı…

15 Mayıs 2016 425 views 0

2016 yılı Gençlik Haftası kutlama etkinlikleri bugün başladı, Etkinliğe Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü M. Sadi FINDIKLI, Spor Şube Müdürü Ömer DAĞDELEN, Tesisler Şube Müdürü Ahmet YÜCEL, Okul Sporları Şube Müdürü Dr. Murat KILINÇ,  Gençlik Merkezi Müdürü Abdullah DOĞAN, Battalgazi İlçe Müdürü Hasan TOMAN, Yeşilyurt İlçe Müdürü Mehmet Durmuş ÖZGÜL, antrenörler, idareciler, sporcular ve diğer protokol üyeleri katıldı. Atatürk Anıtının önünde Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ve anıta çelenk koyma töreni ve İl Müdürü Mustafa Sadi FINDIKLI’nın konuşması ardından sona erdi.

İl Müdürü Mustafa Sadi FINDIKLI yaptığı konuşmada “ Sevgili Gençler, Aziz Malatya’lı Hemşerilerimiz, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Bayramı kutlamaları tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de bugün 15 mayıs itibariyle Atatürk Anıtına Çelenk sunularak Gençlik Haftası kutlama programı şeklinde başlayıp 19 Mayıs akşam sona erecektir.

Kutlama programının sonuncusu 19 Mayıs Perşembe günü Atatürk Spor Salonunda Saat:10.00 da gerçekleştirilecek olup tüm gençlerimiz ve halkımız davetlidir. Sevgili Gençler, Aziz Malatyalılar şuan manevi huzurunda bulunduğumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk Milli Mücadeleyi 19 Mayıs 1919 da Samsun dan başlatmış kurtuluş mücadelesi Anadolu’nun tümüne yayılarak düşman işgalinden yurdumuzun kurtulmasına vesile olmuştur. 19 Mayıs tarihinde her yıl kutlanmak üzere Gençlik ve Spor Bayramı da biz gençlere hediye edilmiştir. Ancak bilmeliyiz ki o gün ülkemizi dört bir yandan kuşatan düşman bugün yine ülkemize bu defa taşeronu PKK ve benzeri örgütlerle saldırmaktadır. Bu nedenle son yıllar şiddetini artıran bu terör örgütü hainlerinin saldırılarına karşı muhteşem bir karşılık veren ve adeta destan yazan ve son hain temizleninceye kadar da devam edecek olan mücadeleyi sürdüren asker, polis, korucu ve tüm güvenlik güçlerimize Allah’tan çok yakın zaman da muzafferiyetler dileriz.

Yine bu operasyonlar sırasında hayatını kaybeden tüm şehitlerimizi kurtuluş savaşı ve daha önceki şehitlerimiz ile birlikte rahmetle ve minnetle anıyoruz mekânlarını cennet olsun, gazilerimize ise sağlık sıhhat ve mutluluklar dilerim. Yoğun olarak hemen hemen her ilde gördüğümüz şehit cenazelerinin gölgesinde bayram kutlamak oldukça zor bir durumdur. Bu nedenle kutlama programlarımızın eğlence kısımları Valiliğimizce iptal edilmiş olup, diğer program etkinliklerimiz 19 Mayıs gününe kadar devam edecektir Sayın Halkımıza ve Gençlerimize saygıyla arz ederim.” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ