3 Ayda 1.2 Milyon Yolcu Taşıdı

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaklaşık 3 ay önce yolcu taşımaya başlayan TRAMBÜS’ler vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor.

09 Temmuz 2015 474 views 0

Konuyla ilgili olarak verilen bilgilere göre, MAŞTİ – Üniversite arasında hizmet vermeye başlayan Trambüsler, kaliteli, konforlu ve sessiz oluşları nedeniyle vatandaşlardan tam not aldı.

 Üç ayda 1 milyon 200 bin yolcu

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşın hizmetine sunulan Trambüsler üç ay gibi kısa bir süre içerisinde yaklaşık 1 milyon 200 bin yolcuya hizmet verdi. Türkiye’de ilk yerli üretim olan Trambüsler konforu, rahatlığı, sessiz, ekonomik ve günümüz teknolojisine uygun oluşları nedeniyle halkımızın beğenisini kazandı.

 Trambüsler bakım maliyetlerinin düşük oluşu, personel giderlerinin azlığı nedeniyle de  hedeflenen işletme maliyeti ile örtüşüyor. Trambüslerin son üç aylık çalışmalarına bakıldığında dizel yakıtlı araçlara oranla çok daha ekonomik oldukları bariz bir şekilde ortaya çıkmış oldu.

Üç ay içerisinde Trambüsler ile yaklaşık 1 milyon 200 bin yolcu taşındığı ve bu taşıma için yaklaşık 380 bin lira değerinde enerji harcandığı belirlenirken; aynı yolcu sayısının dizel araçlarla taşınması halinde ise maliyet yaklaşık 1 milyon 100 bin lira olacaktı. Bu rakamlar doğrultusunda yaklaşık %75 – %80 dolayında bir tasarruf sağlandığı görülüyor.

 Çevre kirliliğinin önüne geçiliyor

İnsan sağlığına ve çevreye büyük önem veren Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete alınan Trambüsler sayesinde son 3 ay içerisinde 27,85 ton karbondioksit gazının doğaya salınımının da önüne geçilmiş olundu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ