Ağbaba, Terörü Kınadı

Ağbaba, Terörü Kınadı

29 Haziran 2016 524 views 0

AĞBABA, TERÖRÜ KINADI“TÜRKİYE HUZURUNU KAYBETTİ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Atatürk Havalimanında meydana gelen terör saldırısını kınayan bir mesaj yayınladı.Ağbaba, “Ülkemizi kan gölüne çevirenleri, bu duruma ortam hazırlayanları, terörü besleyip büyütenleri şiddetle kınıyorum” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba; “Geçtiğimiz yıl Haziran ayından beri büyükşehirlerde terör saldırıları sonucu 274 kişi hayatını kaybetti. Sultanahmet, İstiklal Caddesi, Vezneciler derken şimdi de Atatürk Havalimanında eli kanlı IŞİD Militanları tarafından 36 yurttaşımız katledildi. Dünya’nın en önemli metropollerinden biri olan İstanbul artık tarihi, sanatı, doğal güzellikleriyle değil katliamlarla anılan bir kent haline geldi.”ifadelerini kullandı.

“Türkiye huzurunu kaybetti” Diyen Ağbaba, “AKP iktidarı, vatandaşların can güvenliğini sağlayamaz hale geldi. İnsanlar her an, her yerde öldürülme korkusuyla yaşamaya başladı. Dış ülkelerin istihbaratlarının ulaştığı bilgiye ulaşamayan, halkını terör ve şiddetten koruyamayan yetkililer daha neyi bekliyorlar? Terör belasından kurtulmamız için daha kaç yurttaşımızın hayatını kaybetmesi gerekiyor?”dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Ülkemizi kan gölüne çevirenleri, bu duruma ortam hazırlayanları, terörü besleyip büyütenleri şiddetle kınıyorum. Bir ve beraber olup, terör belasının üstesinden geleceğimize inanıyorum. Bu duygularla, alçak saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet; yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ