AGD Malatya Şubesi Mekke’nin Fethini kutladı‏

AGD Malatya Şubesi Mekke’nin Fethini kutladı‏

01 Ocak 2016 372 views 0

Anadolu Gençlik Derneği Malatya Şubesi 31 Aralık akşamı Mekke’nin Fethi gecesi düzenledi.

Mekke’nin Fethi’nin 1385. Yıldönümünde Anadolu Gençlik Derneği(AGD-MGV) Türkiye de 200 farklı noktada Mekke’nin Fetini kutladı.

Malatya da kutlanan etkinlik yoğun bir katılım ile Kongre ve Kültür merkezinde yapıldı, gecenin konuşmacısı Refah Partisi Van eski belediye başkanı ve Milletvekili olan Saadet Partisi GİK üyesi Fetullah ERBAŞ’ın olduğu programda,dünya birincisi Hafız Ahmet KARALI’nın Kuran tilaveti ile başladı, kum sanatı gösterisi, Marş ve ezgileri ile Ender TEKİN ve Abdullah BEYHAN, Şiirleri ile orta okul öğrencileri Arda DEMİR ve Mehmet KAYA geceye heyecan kattılar.

Gecenin açılış konuşmasını yapan AGD Malatya Şube başkanı Tayyar EMRE ; “bir insanın kurtuluşuna vesile olmak bütün insanlığı kurtarmak gibidir” ve “önce ahlak ve maneviyat” inancı ile çalışmalarını yürüten ve ülkemizin her köşesinde var olan Anadolu Gençlik Derneğimiz; duruşu, istikameti ve ülkemiz genelinde yaptığı faaliyetleriyle, gençliğimizin birlik ve beraberliğinin, sevgi ve kardeşliğinin adresi ve öncüsü olmuştur.’’ Dedi.

Hatip Fetullah ERBAŞ ise; ‘’ Bugün, büyük fetih, Mekke’nin fethinin yıldönümünü hep birlikte idrak etmekteyiz.

Mekke’nin fethi, çile, özlem ve sevdadır. Mekke’nin fethi, güven, sabır, zafer ve kurtuluştur. Mekke’nin fethi, iman, ilim, itaat, teslimiyet, huzur ve sevinçtir. Mekke’nin fethi, hakkın hâkimiyeti ve şahlanışı, batılın ise yok oluşudur…

Daha nice Anadolu Gençlik faaliyetlerinde bir arada olmayı Rabbimizden niyaz ediyoruz.

İnanıyoruz ki, Hak ve adalet temelli yepyeni bir İslam Medeniyeti, siz imanlı ve şuurlu kardeşlerimizin ve gençlerimizin ellerinde filizlenecektir, biiznillah. “Fetih inananlarındır ve zafer yakındır.” Geceniz mübarek olsun.’’ Dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Malatya