Ağustos Ayı Ukome Toplantısı Yapıldı

Ağustos Ayı Ukome Toplantısı Yapıldı

11 Ağustos 2016 363 views 0

Ağustos Ayı Ukome Toplantısı Yapıldı

TRAFİK İLE İLGİLİ ÖNEMLİ KARARLAR ALINDI

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren UKOME 7. Olağan toplantısını Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar başkanlığında gerçekleştirdi.

Ulaşım Koordinasyon Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya, ilgili kurum yetkilileri, daire başkanları ve şube müdürleri katıldı.

Toplantı öncesi kısa bir konuşma yapan Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar, “Ülkemizde 15 Temmuzda çok üzücü bir olay yaşandı. Bu üzücü olay Yüce Türk Milletini derinden yaraladı ve üzdü. Cenab-ı Allah böyle üzücü olayları bir daha yaşatmasın. Şehitlerimize Allahtan Rahmet geride kalanlara sabırlar, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.

Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar’ın konuşmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

Toplantıda gündem maddeleri arasında yer alan Büyükşehir Belediyesi ile Yeşilyurt İlçe Belediyesi tarafından Yakınca, Bostanbaşı, Çilesiz bölgelerini kapsayan bisiklet yolları projesine Çevre ve Şehircilik Bakanlığının UKOME kararı alındıktan sonra destek vereceğine ilişkin gündem maddesi oylanarak kabul edildi.

Daha önce İlçe ve Köy Terminali olarak kullanılan ve mülkiyeti Büyükşehir Belediyesine ait olan alanın satışının ardından İlyas Mahallesi’nde yine mülkiyeti Büyükşehir Belediyesine ait olan alana yeni bir terminal yapılmasına ilişkin gündem maddesi kabul edilirken;

İlgili Bakanlığın uygun görüşü doğrultusunda; Hava Alanı ile Malatya Merkez arasında toplu taşıma hizmeti vermek amacıyla 2 aracın görevlendirilmesi, taşıma ücretinin ise 5 TL olarak belirlenmesine, geçici otopark alanının oluşturulması, bilet satış gişesinin yerinin belirlenmesi işi Malatya Havaalanı Müdürlüğü tarafından yapılmasına ilişkin gündem maddesi de UKOME tarafından kabul edildi.

Kiltepe ve Çavuşoğlu Mahallesi sınırlarında yer alan, Sanayi içerisinden Hayvan Pazarı istikametine geçiş güzergâhında bulunan demiryolu hemzemin geçidi üzerine yapılan üst geçit çalışmaları dolayısıyla yolun araç trafiğine kapatıldığı ve mahallenin bağlantı yolunun kesildiği bu doğrultuda trafik akışının geçici olarak gerekli güvenlik önlemlerinin alınmasından sonra ileri bir noktaya taşınması ileMişmiş Park Fuar Alanı girişinde bulunan kavşak yerinin ileri bir noktaya alınması kabul edildi.

Turgut Temelli Ceddesi ile Yeni Boztepe Caddesi arası, Yeni Boztepe Caddesi ile İyilik Sever Caddesi arasında parkmetre uygulamasına geçilmesine yönelik gündem maddesi de görüşülerek kabul edildi.

UKOME toplantısında alınan kararlar ita amirinin onayına sunulduktan sonra uygulamaya geçilecek.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ