Anadolu Gençlik Derneği’nden İftar Yemeği ve Mezuniyet

Anadolu Gençlik Derneği’nden İftar Yemeği ve Mezuniyet

12 Haziran 2016 391 views 0

Adaletin tesisinde kararlı, bilgili, inançlı ve çalışkan bir nesil yetiştirmenin gayretinde olan Anadolu Gençlik Derneği(AGD) Malatya Şubesi tarafından iftar programı düzenlendi. İftar programında üniversite eğitimini tamamlayan dernek üyelerine plaket verildi.

Anadolu Gençlik Vakfı(AG) Malatya Şubesi tarafından 11 ayın sultanı Ramazan ayı dolayısıyla iftar yemeği verildi. Dedekorkut Restoranda gerçekleştirilen iftar programına Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Asiltürk, AGD Şube Başkanı Tayyar Emre, işadamları ve çok sayıda davetli katıldı. İftar programı öncesi Kur’anı Kerim okundu.

Tayyar Emre, burada yaptığı konuşmada, “Anadolu Gençlik Derneği, evrene, çevreye, insanlara ve kendine karşı sorumluluklarının farkında; tarihine, çağına ve yarınlara duyarlı; kardeşliğin, merhametin, sevginin ve iyiliğin yaygınlaştırılmasında emek sahibi; adaletin tesisinde kararlı; bilgili, inançlı ve çalışkan bir nesil yetiştirmenin gayretinde olan müstesna bir kuruluştur. Anadolu Gençlik Derneği, dünyaya yeniden yön verecek, kurtların kapmaya niyetlendikleri kuzulara hangi nehrin kenarında olursa olsun kol kanat gerecek, çorbasını komşusuyla paylaşacak, kardeşlik anlayışıyla coğrafyamızı bir ve bütün tutacak kadroların harmanlandığı etkin bir teşkilattır.” dedi.

Bugün iftar vesilesiyle biraraya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Emre, iftar vesilesiyle üniversite eğitimini tamamlayan AGD üyelerine de plaket vermeyi planladıklarını söyledi. Emre, mezun olanlara yönelik “Üniversite eğitimini bitirerek mezun olan arkadaşlarımızın mücahit olduklarına şehadet ediyoruz. Bundan sonraki hayatlarında, ömürlerinin sonuna kadar Allah yolunda cihat eden mücahitler olarak devam etmelerini niyaz ediyorum” diye konuştu.

AGD Malatya Üniversite Başkanı Resul KILIÇ ; “ Biz milli görüşü damarlarına kadar işlemiş zorluklar karşısında makam ve mevkiler için değil Allah’ın yardımı ile daha büyük zorlukları aşmanın heyecan ve inancı ile mücahedemizi yapıyoruz. Üniversiteler de iyinin , Güzelin, faydalınin, Hakikatın ve İslamın emrinde olan bir eğitimin hakim olması derdi ile dertlenen Teşkilatımızın mezun olan bireylerine hayatlarının bundan sonra ki kısmında adil bir dünyanın mimarları olacaklarını inanıyorum” dedi.

Mezun olan öğrencilerden Levent NERGİZ ise şöyle konuştu; “ Biz üniversite için Malatya’ya ilk geldiğimiz de minibüscüye -İnebilir miyim? Demeye utanırken bugün üniversite ve meydanlarda halka hitap edebilir bir güvene kavuşmanın bereketi ile hak olanı konuşup tavsiye etmeye devam edeceğiz” dedi.

İftar yemeği sonrası yüksek öğrenimini tamamlayan dernek üyesi gençlere plaket takdim edildi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Malatya