Ankara’dan Gözde Hastanesine Tedavi Olmak İçin Geliyor

Ankara’dan Gözde Hastanesine Tedavi Olmak İçin Geliyor

16 Mayıs 2016 621 views 0

Malatya’da, 3 yıl önce Parkinson hastalığı teşhisi konulan emekli öğretmen Rüştü İzmir (76), Ankara’da yaşamasına karşın doktor, hastane ve hastane çalışanlarından memnun kaldığı için düzenli olarak Gözde Sağlık Grubu’na gelip tedavi alıyor.

Oğlunun görev yapması nedeniyle 3 yıl önce Gözde Sıtmapınarı Hastanesine gelerek, tedavi olan İzmir’e, Nöroloji Uzmanı Dr. Yusuf Ziya Bahşi tarafından Parkinson teşhisi konuldu. Oğlunun tayininin çıkması nedeniyle Ankara’ya taşınan İzmir, 3 yıldır Ankara’dan Gözde Hastanesine tedavi olmak için gelip gidiyor.

Nöroloji Uzmanı Dr. Yusuf Ziya Bahşi, emekli öğretmen Rüştü İzmir’e 3 yıl önce Parkinson teşhisi konulduğunu kaydederek, “O zamanlar oğlu burada merkez bankasında müdür yardımcısı olarak çalışıyormuş. Bir kez bize muayeneye geldi. Teşhisini koyduk tedavisini verdik. Ondan sonra da biz kontrole çağırdık. Tabi bir süre sonra oğlu buradan ayrılıp gitmesine rağmen Rüştü Bey üç ayda bir bize kontrole geliyor.Otobüsüne biniyor. Sabah erkenden burada oluyor. Her zaman da ilk sırada birinci hastamız oluyor. Muayenesini yapıyoruz. Tahlilini testlerini yapıp tedavisini veriyoruz ve akşam otobüsüne binip tekrar Ankara’ya gidiyor. 3 ayda bir de geri geliyor. Geldiği zamanda bizlere hediyesiyle geliyor. Hatta ben birkaç defa Hacettepe’ye gönderelim sizi dedim ama Rüştü Bey ben sizin hastanız olmaktan memnunum buraya gelmek istiyorum dedi. Hatta bizim hastanede başka branşlarda birkaç defa muayene oldu. Dolayısıyla bu memnuniyeti de bizi onurlandırdı. Kendisini bu vesile ile tanıyıp tedavi ettiğimize mutlu olduk. Tedavi sürecimizde başarılı gidiyor” dedi.

Tedavisinden çok iyi sonuçlar alarak diğer hastalardan daha iyi durumda olduğunu kaydeden İzmir, “Hastalığımı ilk kez 2013’de öğrenmiştim. Oradan hocama kontrole geldik.Hocamdan öğrendim.Ondan sonra da devamlı geliyorum.Ben Ankara’dayım. Doktor ve hasta ilişkilerinin iyi olması.Yani şöyle söyleyeyim çok iyi yaklaşması ve gerçekleri olduğu gibi anlatıp ne yapacağını bana inandırması yani genel olarak hasta ve doktor ilişkisi çok iyi gittiğinden 2013’den beri 3 ayda bir düzenli olarak buraya geliyorum. Çünkü tedavinin ancak burada gerçekleşebileceğine inanıyorum.Hocam sağ olsun çok iyi bir ilişki kuruyor.Hastanın ruhaniyetini çok iyi anlıyor.Onun için sürekli geliyorum.Ben 76 yaşındayım. Benimle beraber bu hastalığı çekenler şu anda yemek yiyemiyor. Çay içemiyor. Su içemiyor ama ben iyiyim. Yani şu anda her şeyim iyi kendi başıma idare ediyorum ve çok da rahatım” şeklinde konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ