AR-GE Destek Programları ve Proje Eğitimleri Bugün Başladı

AR-GE Destek Programları ve Proje Eğitimleri Bugün Başladı

03 Haziran 2016 550 views 0

Sağlık Bakanlığı Sağlık Araştırmaları Genel Müdürlüğü’nün, sağlık sektöründe AR-GE faaliyetlerinin arttırılması amacıyla Ulusal ve Uluslararası AR-GE Destek Programları ve Proje Önerisi Hazırlama Eğitimlerinin 8. Si ilimizde gerçekleşiyor.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Araştırmaları Genel Müdürlüğü’nün, sağlık sektöründe AR-GE faaliyetlerinin arttırılması amacıyla, proje kaynakları hakkında farkındalık yaratmak ve proje yazımını geliştirmek amacıyla “ Ulusal ve Uluslararası AR-GE Destek Programları ve Proje Önerisi Hazırlama Eğitimi”nin 8. Si bugün ( 2 Haziran 2016 tarih ve saat 09.30’da) Malatya Öğretmenevi Konferans salonunda gerçekleşmeye başladı.

Malatya İl Sağlık Müdürü Dr. Nail Umay’ın açış konuşmasını müteakip Kamu hastaneleri Genel Sekreteri Uzm. Dr. Hilmi Ataseven ve Halk Sağlığı Müdürü Dr. Kemal Şener de birer selamlama konuşması yaptılar.

Ulusal ve Uluslararası Ar-Ge Destek Programları ve Proje Önerisi Hazırlama Eğitimine Malatya dışından Elazığ, Sivas ve Tunceli illerinden de sağlık çalışanları katılım sağladı.

Malatya Öğretmenevinde bu sabah başlayan eğitime, İl Sağlık Müdürü Dr. Nail Umay, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Uzm. Dr. Hilmi Ataseven, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Kemal Şener, Sağlık Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri, Halk Sağlığı Müdür yardımcıları ve Şube Müdürleri, Kamu Hastaneleri Başhekimi ve yöneticilerle birlikte çok sayıda sağlık çalışanı personellerimiz katılım sağladı.

Yapılan eğitimlerde, Sağlık Araştırmaları Genel Müdürlüğü (SAGEM) Daire Başkanı Doç. Dr. Sema Zergeroğlu, SAGEM AB Uzmanı Nejla Can Güler, TÜBİTAK HORİZON 2020 ekibinden Ayşenur Okatan, ARDEB Dr. Banu Gökçay, SAGEM Sağlık Uzman Yardımcısı İsa Yıldırım ve Prof. Dr. Ahmet Çevik Tufan, konuşmacı olarak yer alıyorlar.

İki oturum şeklinde gerçekleşen eğitimin bugünkü oturumlarında; Sağlık Bakanlığı Ar-Ge Yapılanması, Sağlık Bakanlığı Proje Destekleri, TÜBİTAK ARDEB Ar-Ge Proje Destekleri, Ulusal Ar-Ge Destek Programları (Kalkınma Bakanlığı, Kalkınma Ajansları) Uluslararası Ar-Ge Destek Programları (Horizon2020), Uluslararası Ar-Ge Destek Programları (AB, Erasmus+) konuları ve Gün Sonu Değerlendirme ve Proje Yazımına Hazırlık başlıklarında gerçekleşti. Bugünkü Oturum İl Sağlık Müdürümüz Dr. Nail Umay’ın kapanış konuşmasıyla sona erdi. Toplantının 2. Oturumu yarın saat 9.00’da başlayacak ve 16.30’da sona erecek.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ