Bakan Tüfenkci, Malatyalı Hemşehrilerini Ağırladı

Bakan Tüfenkci, Malatyalı Hemşehrilerini Ağırladı

26 Mayıs 2016 541 views 0

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, aralarında Malatya Büyükşehir Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti Malatya İl Teşkilatı Başkanı Hakan Kahtalı, AK Parti kadın ve gençlik kolları başkan ve üyelerinin olduğu heyetle Bakanlıkta gerçekleştirilen kahvaltıda bir araya ageldi.

Kahvaltı sonrasında konuşan Bakan Tüfenkci, kongre sürecinde verdikleri destekten dolayı Malatyalı hemşehrilerine teşekkür etti.

Bakan Tüfenkci, geride bırakılan AK Parti kongre sürecini değerlendirerek, “1 Kasım seçimlerinden zaferle çıkmış, milletin yüzde 50’ ye yakın teveccühünü almış teşkilatlarımız 6 ay sonra olağanüstü ikinci bir kongreye gidiyor. Sessiz, gürültü koparmadan partisine ve Türkiye’ye zarar vermeden yeni bir değişime ve yola girmiş oluyor. Bu azımsanmayacak bir başarı öyküsüdür. Bunun temelinde şu vardır: Bu davanın bu hareketin lideri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Kendisinin gösterdiği istikamette teşkilatlarımız, delegelerimiz, milletvekillerimiz, bakanlarımız, milletimiz güven içerisinde değişim ve dönüşümleri gerçekleştiriyor.” dedi.

“Bir muhalafet partisi mahkemelerde kongre yapmak için aylardır uğraşıyor. Oysa AK Parti kendisine yakışır bir şekilde kongresini gerçekleştirdi”

AK Partinin yaşamış olduğu kongre sürecinin başarı öyküsü olduğunu, hiçbir çalkantı olmadan vakur ve parti disiplinine yakışır bir şekilde genel başkan ve kadro değişikliğine gidildiğini söyleyen Bakan Tüfenkci, “Bakın bir muhalafet partisi mahkemelerde kongre yapmak için aylardır uğraşıyor. Oysa AK Parti’de kendisine yakışır bir şekilde görevini ifa eden bir genel başkan ve başbakan huzuru kalp ile görevi bir başka arkadaşına devrediyor.” şeklinde konuştu.

Bakan Tüfenkci Türkiye’nin önemli bir süreçten geçtiğine işaret ederek, aynı hareket ve davanın devam ettiğini yalnızca, bu davaya hizmet eden kadrolarda bir değişim yaşandığını söyledi.

-Ya partili Cumhurbaşkanı ya da başkanlık sistemi

Bakan Tüfenkci yeni dönemde, üzerinde durulması gereken en önemli konulardan birisinin sistem sorunu olduğuna dikkati çekerek, “Cumhurbaşkanımızın halk tarafından seçilmesinden bu yana bir sistem yanlışlığı vardır. Gelinen bu nokta da sistem sorununu göstermesi bakımından önemlidir. Bu sorunu ortadan kaldırmak için anayasamızda değişiklik yaparak ya partili bir Cumhurbaşkanını getirmek ya da başkanlık sistemine geçmek gerekiyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Tüfenkci, hükümetin öncelikli hedeflerinden birisinin terör belasını ortadan kaldırmak olduğunu dile getirerek terörle mücadelede hayatını kaybeden tüm vatandaşlara ve güvenlik güçlerine Allahtan rahmet diledi.

Türkiye’yi daha da büyütmeye yönelik çabalarımız devam edecek

Diğer önemli bir noktanın da ekonomi olduğunu belirten Bakan Tüfenkci, “Ekonominin üretime dayanması, üretilenin adil bir şekilde bölüşülmesi, ihracatımızı artırmak, yeni pazarlara açılmak, yeni pazarlara uygun üretim sağlamak ve Türkiye’yi daha da büyütmeye yönelik çabalarımız devam edecektir.” dedi.

Makamlar fanidir, makamların sahibi millettir

AK Parti’nin kuruluşundan bu yana gücünü milletten aldığını ve almaya devam edeceğini vurgulayan Bakan Tüfenkci, “Bazıları algı üzerinden siyaset yapabilir, bir bardak suda fırtınalar koparabilir, basın üzerinden bakan götürebilirler. Ama önemli olan halka dayanmak, halkın gönlünde yer etmektir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bize öğrettiği en önemli şey budur. AK Parti kuruluşundan bu yana halkla irtibatını kesmemiştir.” ifadesine bulundu.

Bakan Tüfenkci konuşmasına şöyle devam etti:

“Oyunlar oynansa da, siyaseti dizayn etmeye çalışsalar da kaderde ne varsa o olur. Bu geçici zaman dilimi içinde birbirimizi üzmeden, birbirimizin elini tutarak ilerlemeliyiz. Bu makamlar fanidir. Bu makamlar uğruna birbirimize kumpas kurmaya, çelme takmaya gerek yoktur. Makamların sahibi millettir. Makamların gelip geçici olduğunu bilmek lazım. Kaderde ne varsa onu görürüz. Önemli olan birlikte hareket edebilmektir. Bu dava, bu hareket büyürse hepimiz büyürüz.”

Takım küme düşerken içimizden birisinin gol kralı olmasının bir önemi yoktur

Malatya’nın siyaset arenasında hak ettiği yeri aldığını söyleyen Bakan Tüfenkci, “Takım küme düşerken içimizden birisinin gol kralı olmasının bir önemi yoktur. Önemli olan takımı şampiyon yapabilmektir. Malatya teşkilatları hep takım halinde şampiyonluğa oynamıştır. Bundan sonra da o şekliyle devam eder inşallah.” dedi.

Bakan Tüfenkci, AK Parti Genel Başkan Yardımcılığına getirilen Öznur Çalık’ı da kutlayarak, bunun Malatya’ya olumlu yansıyacağını, hep beraber hayırlı işler yapacaklarını dile getirdi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır

Kahvaltıda konuşan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, yeni süreçte Malatya’dan Bakan ve Parti Genel Başkan Yardımcısının olmasının Malatya adına sevindirici olduğunu söyleyerek, “Bakanımızın büyük bir performans göstermesi Malatya adına gurur vericidir. Malatya bunu büyük bir özlemle bekliyordu. Yeni süreçte, hem yerel yönetim olarak hem de teşkilat olarak Bakanımızın bizlere katmış olduğu heyecanla daha aktif çalışacağız.” şeklinde konuştu.

AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı

AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı da, Bakan Tüfenkci’nin tekrar bakanlar kurulunda yer almasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Malatya ilimize hem bakanlık hem de genel başkan yardımcılığı tevdi edilmesinden dolayı başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a teşkilatım adına en kalbi duygularımla şükranlarımı sunuyorum. 6 aylık süreç içerisinde Sayın Bakanımızın üstün performansı, çalışmaları ve gayreti, Sn. Cumhurbaşkanımız nezdindeki itibari bir kez daha teyit edilmiş oldu.” dedi.

Kahvaltı sonrasında Bakan Tüfenkci Malatyalı heyeti makamında ağırladı. Heyet ile görüşme toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Malatya