Başbakan Gayretullah Malatya’da Dernek Açılışına Katıldı

Başbakan Gayretullah Malatya’da Dernek Açılışına Katıldı

30 Ocak 2016 322 views 0

Yazıhan Türkmen Dağ Köyleri Derneği Açılışında çok sayıda vatandaş ve siyasi partililer katılıma CHP Milletvekili ve genel başkan yardımcısı Veli Ağbaba İl Başkanı Enver Kiraz Battalgazi ilçe Başkanı Selahattin Sarıoğlu Ak Parti Eski Milletvekili Cemal Akın MHP İl Başkanı Mehmet Erdem Yeşilyurt İlçe Başkanı Mehmet Ali Kaya BBP İl Başkanı Sema Altuntaş Malatya Katipler Derneği Başkanı Cemal Hanilçi İHH Malatya Şube Başkanı Ömer Derin Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk Memur-Sen Malatya Şube Başkanı Kerem Yıldırım katıldılar.

Ayrıca Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti başbakanı  Hızırbeg Gayretullah,

Gayretullah Şu ifade de bulundu Bugün Malatya’ya Yazıhan Türkmen Derneğinin Açılışına Katılmaktan ve yapılan Yardım Kampanyalarından memnuniyetimi ifade etmek iseterim  “Türkler bugün çok sahipsiz. Doğu Türkistan’da, Kırım’da, Azerbaycan’da, Suriye’de, Irak’ta çekilen ızdıraplar hala devam ediyor” dedi.
DSCF0117

Yazıhan Belediye Başkanı Siyasi Partilerimizin Değerli Başkanları Sivil Toplum Örgütleri Değerli Mahalle Muhtarlarımız Kıymetli Yazıhanlılar Yazıhan’ımızda Böylesi Bir Derneğin Kurulması Bizleri Ziyadesiyle Mutlu Ediyor Ben Bu Derneğimizin Hayırlara Vesile Olmasını Hayırlı Hizmetlerde Bulundurulmasını Yüce Rabbimden Niyaz Ediyorum. Geçmişte Doğal Örgütlenmesini Tamamlayan Toplumlar Şuanda Modern ve çağdaş Anlamda Örgütlenme Biçimi Olan Gerek Sendika Olsun Vakıf Olsun Siyasi Parti Olsun ve Dernekler Adı Altında Bölgelerinin ve İnsanlarının Sosyal Toplumsal İhtiyaçlarını Karşılamak Üzere Bir Araya Geliyorlar İşte Bizim Yazıhan’ımızda da Kurulan Bu derneğimiz Birliğime Beraberliğimize Kardeşliğimize Vesile Olacak şekilde Hayırlı Hizmetlerde Bulunacağına İnancım Tamdır.Belediye Olarak da Derneğimizin Yanındayız..Kendilerine Bu Vesileyle Dernek İçin Teşekkür Ederim.Hayırlı Hizmetler için Niyaz Ederim.Hepinizi Saygıyla Muhabbetle Selamlıyorum….

IMG-20160130-WA0030

Cemal Akın Konuşmasında Sayın Belediye Başkanlarım Aziz Hemşerilerim Bugün Bir Buçuk Milyar İslam Ülkesi Avrupa’nın Zulmü Altında İnlemektedir.Temelinde İslam’ın Esasını Kavrayamayıp Gereği Gibi Mücadele Etmememizdir.

İnşallah 21.Yüzyıl İslam Coğrafyasının Yeniden 16.Yüzyılda Olduğu Gibi insanları Eskisi Gibi Mutlu Eziz öte meleriyle Olacaktır.İsrafil Kardeşimin Kurduğu Gayretiyle Kurduğu Bu Dernekler Yeniden Şahlandıracaklar.Türkmen’in Güçlenmesini Temin Edecek Bu Yolda Çalışmalar Devam Ediyor.Başkanlığım Sırasında Misafirler Ümitlerini Türkiye’ye Bağlamışlar.çünkü 80 Milyon Türkiye var ..ve Avrupa Bundan çekiniyor.Nasıp Oldu Türkmenistan’a Gitmiştim Orda Görüşmelerimde Onlarda Türkiye’ye Umutlarını Bağlamışlar.

Yanı Siz Bütün Dünya Mazlumlarının Umudusunuz Türkiye Olarak.Bunun Farkına Varırsak Bu Bilinç ve şuur ile Beklentileri Bekleyenleri Haya Uğratmayız.Gerek Suriye Gerek Irakta Müslümanlara ve Türklere Bu Zulmü Yapanlar Bertaraf Edilecektir.

Bütün Dava Osmanlı ve Selçuklu Döneminde Olduğu Gibi İnanc ve İdeallerimiz Sıkı Sıkı Bağlanacaktır.Değerli Dernek Kurucu ve Yardımcıları Bu Davayı Göğüsledikleri için Teşekkür Ederim dedi.
IMG-20160130-WA0026

Veli Ağbaba  Konuşmasında Değerli Milletvekilleri iI Başkanları Arkadaşlarım ve Onur Konuğu Olan Türkmen Kardeşlerimiz Hepinizi Saygıyla Selamlıyorum… Maalesef Bir çok İnsanlar Katlediliyor Bulunduğum Görev icabı Yardım götürmeye çalıştım..
Geçtiğimiz Yıl Kerküke Gitmiştik Orda İnanmadığım manzara ile Karsılaştım…Son Dönemde Nüfus Azalmış Göç Başlamış..Orda Tabi şunu söylemek isterim ki Oradaki Türkmenler Hiç Ayrılmamış Birbirinizi Kucaklamışlar.Yoğun Olan Türkmenler Dramdan Sonra Göçmeye Başlamış Onların Okullarına Gittim Gurur Duydum..Her Türlü Zorluğa Rağmen Kendi Kültürlerini Yasamaya çalışıyorlar.

Onlara Yardım Etmeye çalıştım Birlikte Olmaya çalıştık.Yine Hemen Yanı Başımızda da Dramlar İnsanların Katledilmesi ve Umarım önümüzdeki Dönem Barış için de Herkes Birbirine Saygı Duyar inaçlarıyla ilgili kardeşce Bir Dönem Yaşanır…Her şeye Rağmen Türkiye Suriye Değil Irak Değil Mısır Değilse Türkiye’nin Kurucusu Bunları Mustafa Kemal Atatürk’e Borçluyuz…

Bizi Bir Arada Tutan Birbirimize Kötu Gözle Bakmayan Laik Cumhuriyete Borçluyuz.Türkmen dağı ve Başkan Vekilinin Huzurlarınızda Teşekkür Ediyorum..Benim Üzerime Düşen bir şey Olursa Her Zaman Emrinizdeyim dedi…

IMG-20160130-WA0022

12656300_10153965916438395_1276684672_o

20160130_123232

DSCF0152

DSCF0161

20160130_130556

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ