Başkan Çakır’ın Bayram Mesajı

Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Başkan Çakır,

23 Eylül 2015 398 views 0

BAYRAMLAR KARDEŞCE KUCAKLAŞILAN GÜNLERDİR

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Barışı, kardeşliği, sevgiyi, saygıyı ve hoşgörüyü simgeleyen Kurban Bayramını terör olayları nedeniyle buruk ama geleceğe umutla, güvenle bakarak kutluyoruz.

Bayramlar, insanlar arasında karşılıklı sevgi ve saygının güçlendiği, dargınlıkların unutulduğu, kardeşçe kucaklaşılan günlerdir. Bayramlar birleştirici ve bütünleştirici özellikleriyle toplumsal hayatımızda önemli bir yere sahiptir. Toplumsal bilincin gelişmesine, ulusal değerlerin güçlenmesine, birlikteliğin, kardeşliğin ve sevginin yaşanarak ve paylaşılarak artması, bayramları tüm toplumlar için özel kılmaktadır.

Bizlere, özgürce ve huzurla bayram kutlama imkanı veren, ülkemizin birlik, beraberlik ve bütünlüğünü korumak için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

Kurban Bayramı vesilesiyle bizleri biz yapan, kırgınlıklarımızı bir kenara bırakıp ayrışmak yerine kucaklaşmamızı, birlik olmamızı sağlayan o güzel duyguların tüm yüreklere hakim olmasını temenni ediyor tüm hemşerilerimin kurban bayramlarını en içten dileklerimle kutluyorum.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Malatya