Başkan Gürkan, Basın Mensupları İle İftarda Bir Araya Geldi

Başkan Gürkan, Basın Mensupları İle İftarda Bir Araya Geldi

23 Haziran 2016 514 views 0

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, yerel ve yaygın medya mensupları ile iftar yemeğinde bir araya geldi. Başkan Gürkan, “Battalgazi Belediyesi olarak geçen iki yıllık sürede büyük işler yaptık” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, yerel ve yaygın medya mensupları ile Kernek Şelale Restaurant’ta verilen iftar yemeğinde bir araya geldi. İftar yemeğine, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın yanı sıra Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı Abdulvahap Şerefhanlı, Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Haydar Karaduman, Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti Başkanı Mikail Pelit, Anadolu Basın Birliği Malatya Şube Başkanı Zeki Dağ, Malatya Gazeteciler Derneği Başkanı Orhan Çekin, Basın İnternet Medya Yayıncılar Derneği Başkanı Selim Apohan, Malatya Çağdaş Gazeteciler Derneği Malatya Şube Başkanı İbrahim Göçmen, İnternet Haberciler Cemiyeti Başkanı Kemal Turgut Göle, Anadolu Basın Yayın Birliği Malatya Şube Başkanı Filiz Yavuzkurt ve çok sayıda yerel ve yaygın medya mensubu katıldı. Burada konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, basın mensuplarının önemli görevler üstlendiğini belirterek, “Biz basını bizim gözümüz, kulağımız ve duyu organlarımız olarak görüyoruz. Bu anlamda biz basının çalışmalarını önemsiyoruz ve değerli buluyoruz. Sizler toplumda bizim görmediğimiz, bizim gözümüzden kaçan şeyleri sütunlarınızdan, köşelerinizden veya ekranlarınızdan hatırlatmanız hakikaten bizim açımızdan yol haritası ve yön pusulası olmaktadır. Bu anlamda tüm basın mensuplarımızı bu katkılarından dolayı kutluyorum. Bizlerde sizden aldığımız bu bilgiler doğrultusunda problemlerin çözümü noktasında veya önerileriniz varsa o önerileriniz doğrultusunda, onların parametre ve değişkenlerini araştırıyoruz. Öneriler uygun olduğu takdirde onun gereğini yapmaya gayret gösteriyoruz” dedi.

Başkan Gürkan, Battalgazi belediyesi olarak son iki yılda önemli işler yaptıklarını belirterek, “Battalgazi Belediyesi olarak geçen iki yıllık sürede büyük işler yaptık. Bu bana ait bir ifade değildir. Geçtiğimiz günlerde teftiş ekibi içinde bulunan 40 yıllık bir müfettiş, teftiş işlerini bitirdikten sonra şunu dedi; “Ben 40 yıllık müfettişim. Türkiye’de denetlemediğim ne büyükşehir, ne de ilçe belediyesi kalmadı. Ama burada hayretlere düştüm. Gerçekten iki yıl içinde 8-9 belediyede toplanmış olan bir belediye personelinin homojenleştirilip, aidiyet olgusunun oluşturulması, kurumsal yapıya büründürülmesi ve yüz yıllık bir belediyede neler varsa burada da olması, araç-gereç, plent, iş makinaları, konkasör, alt ve üst yapıya kadar burada olması ve tüm bunlarını yapılırken bütçe dengelerinin azami ölçüde korunması ve güçlü ekonomisi olan bir belediye gördüm” dedi. Bize teşekkür etti. Biz memleketimizin çağdaş bir hüviyete kavuşması ve insanımızın şehirde yaşarken şehrin sakini değil, şehrin sahibi olması duygusunu yakalamasına gayret gösteriyoruz. Kentte huzur, güven, asayiş insanımızın birbirine karşı sevgi ve muhabbeti varsa bu tesadüfi gelişen şeyler değildir. Biz belediye olarak hayırseverlerimizin desteğiyle birlikte Malatya’mızın geliri düşük bölgelerine, hepsine bilfiil bende iştirak etmek kaydıyla bu yardımları ihtiyaç duyulan, ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Malatya hakikaten bir huzur kentinin ismi. Ben tekrar hepinize hoş geldin diyerek Ramazanınızı kutluyorum, önümüzde kutlayacağımız Ramazan Bayramı’nı da bayram tadında kutlamanızı temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ