Başkan Gürkan Muhtarevi ve Mahalle Müzesini Gezdi.

Başkan Gürkan Muhtarevi ve Mahalle Müzesini Gezdi.

11 Haziran 2016 434 views 0

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Şehit Fevzi Mahallesi ve Beylerbaşı Mahallesi’nin ortak kullanacağı Muhtar Evi ile Mahalle Müzesi’nin inşaatını gezdi. Başkan Gürkan, Muhtar Evi ve Mahalle Müzesi’nin kısa sürede hizmete sunulacağını söyledi.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, beraberinde Battalgazi Belediye Başkan Yardımcıları Nevzat Aslan, Yaşar Karataş, Şehit Fevzi Mahalle Muhtarı Sami Cengil, Beylerbaşı Mahalle Muhtarı Hasan Arıkan ve bazı daire müdürleri ile birlikte inşaatı devam eden Şehit Fevzi Mahallesi ve Beylerbaşı Mahallesi’nin ortak kullanacağı Muhtar Evi ile Mahalle Müzesi’nin inşaatını gezerek, bilgiler aldı. Burada konuşan Şehit Fevzi Mahalle Muhtarı Sami Cengil, Muhtar Evi ve Mahalle Müzesi’nin mahalleleri için önemine dikkat çekerek, ” Her zaman söylüyorum hakkı teslim etmek gerekir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Mahallemiz güzel bir sosyal tesise kavuşmuştur. Bu nesilden nesile gidecek kalıcı bir eser olacaktır. İnşallah burada gençliğin hayat bulduğu bir merkez haline gelecektir. Başkanım gençlere çok önem veriyor. Bizim geleceğimiz gençlerdir. Ben tekrar Battalgazi Belediye Başkanım Selahattin Gürkan başta olmak üzere bu eserde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. “dedi.

Beylerbaşı Mahalle Muhtarı Hasan Arıkan’da, memnuniyetini dile getirerek, ” Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. İnşallah bundan sonra da hizmetimiz bu binada devam eder. “ifadelerini kulllandı.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Şehit Fevzi Mahallesi ve Beylerbaşı Mahallesi’nin ortak kullanacağı Muhtar Evi ile Mahalle Müzesi’ni kısa sürede hizmete sunacaklarını belirterek, ” İki mahallemizin hem muhtar evi olacak. Hemde sosyal tesisi olacaktır. Burası iki mahallemizin Mahalle Müzesi olacak bina olarak karşımıza çıkıyor. Yeni bir konsept geliştirdik. Bu konsept gözü yormayan, göze hoş gelen, çok uygun ve ferah bir kullanım alanı olan bir mahalle kültür merkezi karşımıza çıkıyor. Biz bundan böyle ihtiyaç duyulan mahallelerin hepsine bu format ve bu mimari özellikte mahalle müzesi, muhtar evi ve kültür merkezleri ve sosyal tesisleri bir bütün olarak ihtiyaç duyulan tüm mahallelerde götüreceğiz. Bu tesisin her iki muhtarımıza da hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. İnşaatı devam eden bu tesisin kısa bir süre içerisinde bitecektir. “dedi.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ