Başkan Polat Basın Çalışanlarıyla Bir Araya Geldi

Başkan Polat Basın Çalışanlarıyla Bir Araya Geldi

11 Ocak 2016 442 views 0

“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” Dolayısıyla Basın Çalışanları Bir Araya Geldi

Malatya’da “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” münasebetiyle Malatya Büyükşehir Belediyesi, Yeşilyurt Belediyesi ve Battalgazi Belediyesi Organizasyonu ile Gazeteciler için gece düzenledi.

Ramada Altın Kayısı Otelde Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ve Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan tarafından ortaklaşa düzenlenen “10 Ocak Gazeteciler Günü” organizasyonuna, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Haydar Karaduman, Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti Başkanı Mikail Pelit, Cemiyet ve Derneklerin Yönetim Kurulu Üyeleriyle, basın mensupları katıldı.

Anadolu Basın Birliği Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Şube Başkanı Zeki Dağ ile Çağdaş Gazeteciler Derneği Malatya Şube Başkanı İbrahim Göçmen, organizasyona emeği geçenlere teşekkür ederek, basın yayın çalışanlarının sorunlarını dile getirdi.

Kutlama etkinliğinde bir konuşma yapan Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti Başkanı Mikail Pelit kutlama etkinliğini organize ettikleri için Belediye Başkanlarına ve emeği geçenlere teşekkür ederek “Bu gün inşallah bin bir sorunla uğraşan gazeteci arkadaşlarımızın sorunlarının çözülmesine katkı sağlar” dedi.

Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Haydar Karaduman, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır başta olmak üzere Yeşilyurt ve Battalgazi Belediyelerinin her etkinlikte gazetecilerin yanında olduklarını belirterek “Başkanlarımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz. Bizleri onura ettiler, 10 Ocak Gazeteciler Günü’nde bizimle bir araya geldiler. Bunun için bir kez daha teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

YEŞİLYURT BELEDİYE BAŞKANI POLAT, “BASIN MENSUPLARIYLA SAHADA HEP BİRLİKTE ÇALIŞIYORUZ”

Tüm basın çalışanlarının ‘Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak, sahada çalışan gazetecilerle yoğun bir şekilde görüştüklerini ve onlarla çalışma arkadaşı gibi olduklarını söyledi.

Başkan Polat, “Şehrimizin sosyal, kültürel, ekonomik gelişmesi, kalkınması için yapılan çalışmaların kamuoyu ile paylaşılması haberdar edilmesi noktasında basınımızın katkısı büyük önem taşımaktadır. Dolayısıyla değerli basın mensubu arkadaşlarımız vatandaşlarımızla aramızda köprü görevi üstlenmekte, zor şartlar altında bu sorumluluğu yerine getirebilmek için fedakârca çalışmaktadırlar. Basın mensubu arkadaşlarımızı, bu kadar önemli bir görevi yerine getirdikleri için kutluyorum” diye konuştu.

Halkın tarafsız, eksiksiz ve doğru haber akışıyla bilgilendirilmesi konusundaki hassasiyete büyük önem verilmesi gerektiğini kaydeden Polat, şunları ekledi, “Basın çalışanlarımızın sorunlarının giderilmesi ve daha aza indirilmesi için hepimizin gayret göstermesi gerekmektedir. Basın mensupları amme hizmeti yapıyor. Bundan sonraki süreçte basın mensubu kardeşlerimizin daha güzel günler görmesi, daha güzel ortamlarda çalışması en büyük temennimiz” şeklinde konuştu.

Ayrıca geceye katılan ve emeği geçen herkese teşekkür eden Başkan Polat, İlimiz için herkesin birlik ve beraberlik içerisinde aynı yöne bakarak çalışması gerektiğinin altını çizdi.

BATTALGAZİ BELEDİYE BAŞKANI GÜRKAN, “GAZETECİLERİN YANINDAYIZ”

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise 10 Ocak Gazeteciler Günü’nü kutlayarak her zaman gazetecilerin yanında olduklarını söyledi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÇAKIR, “GAZETECİLERİN GÖRÜŞLERİ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR”

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’da her yıl 10 Ocak kutlamalarına destek verdiklerini belirterek “Basın çalışanları bizlerin yol arkadaşlarıdır. Onlarla birlikte mesaiye başlıyoruz. Onların uyarıları ve görüşleri bizler için önemlidir. 10 Ocak’ta bir kez daha birlikteyiz. Sorunları birlikte çözmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Malatya