BBP İl Başkanı Altuntaş Otopark Ücretlerine Tepki Gösterdi

BBP İl Başkanı Altuntaş Otopark Ücretlerine Tepki Gösterdi

08 Şubat 2016 370 views 0


BBP İl Başkanı Sema Altuntaş ve yönetimi Turgut Özal Araştırma Hastanesinde Uygulanan Oto Park Ücretlerini Haksız Bir Kazanç Olduğunu belirterek bir an Önce Hastaneye Gelen Vatandaşlarımızın Mağduriyetlerini giderilmesini Basın Açıklamasıyla Hastane Girişinde Dile Getirdi. Bu Konunun Takipçileri Olacaklarını da Söyleyerek Basın Açıklamasına Şöyle Devam Etti.

Bugün Burada Malatya Büyük Birlik Partisi İl Teşkilatı Olarak Haksız ve Yasaya Aykırı Olarak Alınan Otopark Ücretlerini İtiraz İçin Toplandık. Turgut Özal Tıp Merkezinde Buraya Kadar Yapmış Olduğu Başarılı Ameliyatlarla Türkiye’de ve Tüm Dünyada Adından Söz Ettirmeyi Başarmış Aynı Zamanda da Malatya Halkının Gururu Olmayı Her Zaman Başarmıştır.

Ancak Otopark Ücretleri Bizce Kanayan Bir Yaramızdır.Sağlık Bakanlığının 25/3 2013 Tarihinde Yayınladığı Genelgelere Göre Tüm Hastanelerde Ücretsiz Otopark Hizmeti Verilmesine Karşın Genelgenin Üzerinden 3 Yıl Geçmesine Karşın Hala Burada Otopark Ücreti Alınmaktadır.

Bu Genelgeye Uygun Davranılmamaktadır.Parası Olmayan Vatandaş Hastaneden Çıkamıyor.İnsanların Sağlığı ve Canı Üzerinden Ticari Bir Gelir Elde Edilmekte.Hastanede Personelleri’de Burada Otoparka Ücret Ödemeye Mahkum Bırakılmaktadır.

Giriş Çıkışlar Dahi Ücretlidir.Bu Anlamda Acil Hastalardan Dahi Para Alınmaktadır.Ayrıca Bu Yapılan Tüketici Haklarına Aykırı Olup Hastanede Kesilen Fişlerle Birlikte Vatandaşların Bağlı Bulundukları Tüketici Hakem Heyetlerine Başvurması Halinde Bu Ücretleri Geri Alması Mümkündür. Bu Anlamda da Biz Sağlık Bakanlığının Genelgesine ve Tüketici Haklarına Aykırı Olarak Alınan Bu Ücretlere İtiraz Ediyoruz ve Bunları Kınıyoruz.

En Kısa Zamanda da Bu Ücretlendirme Konusunun Gereğinin Yapılmasını İstiyoruz.Bu İşin Takipçisi Olacağız BBP Partisi Olarak Artık Bu Haksız Ücretlendirmenin Kaldırılmasını Talep Ediyoruz.

SEMA ALTUNTAŞ: BBP Olarak Turgut Özal Tıp Merkezinde Alınan Otopark Ücretlerini Protesto Etmek İçin Buradayız.Sizin Düşünceleriniz Nedir?Mağduriyetleriniz Varmı?

20160208_134744

VATANDAŞ KUBETTİN YALÇIN : Benim Bizzat Kendi Mağduriyetim Var.Benimde Hastam Oluyor Ben Buraya Giriş Yapıyorum.Girişten 11 Dk Sonra 2,5 TL Para Vermişim ve 2 Saati Geçtikten Sonra 5 TL.Yani Toplumsal Olarak Bunu Dile Getirirseniz Ben Çok Memnun Olurum.

Ücretsiz otoparkların olmadığını ücretsiz olan yerlerin ise hastane ile arasındaki mesafenin oldukça uzak olduğunu belirten hasta yakınları “ücretli otoparkları kullanmaya mecbur bırakılıyoruz” diyerek tepki gösterdi.

Bunu Yapmanız İçin Ben Kendim Etken Oluyorsam Ben Çok Memnun Olurum.Ben Muşluyum Burada Oturuyorum.3 Senedir Buradayım.Kişisel Olarak Değil Toplumsal Olarak Sıkıntı Var.dedi

20160208_133412

BENZER KONULAR
YORUM YAZ