Berat Kandilinde Vatandaşlara Şerbet İkram Edildi

Berat Kandilinde Vatandaşlara Şerbet İkram Edildi

22 Mayıs 2016 389 views 0

On bin ayın sultanı Ramazan ayının habercisi olan Berat Kandili’ni idrak ettik. Berat Kandili’nde Hacı Yusuf Taş Camii’ne ( Yeni Cami) akın eden vatandaşlara, kandil sonrası Battalgazi Belediyesi tarafından şerbet ikram edildi.

Berat Kandili, İslam aleminde olduğu gibi ülkemizde ve Malatya’da vatandaşların camilerde düzenlenen kandil programlarına yoğun katılımı ile idrak edildi. On bin ayın sultanı Ramazan ayının habercisi olan Berat Kandili, Malatya genelinde bir çok camide düzenlenen kandil programı ile idrak edilirken, Hacı Yusuf Taş Camii’nde düzenlenen programa ise vatandaşların yoğun katılımı oldu. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, mevlit, Peygamberimize salavât getirilmesi, ilahiler ve yapılan dua ile sona erdi. İl Müftüsü Ümit Çimen’in yaptığı duada, eller semaya açılarak ülkemizin ve İslam aleminin birlik ve beraberliği, günahların affı ve insanlığın bütün olumsuzluklardan beratı için amin denildi.

TRT’de canlı olarak da yayınlanan program sonrası Battalgazi Belediyesi tarafından vatandaşlara şerbet ikramı yapıldı. Vatandaşlar, şerbet ikramından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kandilin Türk ve İslam alemine hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Malatya