Bimyad Genel Merkezinden Himyaçder’e Ziyaret

Bimyad Genel Merkezinden Himyaçder’e Ziyaret

18 Şubat 2016 274 views 0

Kısa Adı BİMYAD olan Basın İnternet Medya Yayıncılar Derneği Genel Başkanı Selim Apohan beraberinde yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte HİMYAÇ DER Genel Başkanı A.Ece Budan’ı makamında ziyaret etti.

Turgut Temelli caddesinde bulunan HİMYAÇDER Genel Merkezine gerçekleştirilen ziyarette Basın İnternet Medya Yayıncılar Derneği Genel Başkanı Selim Apohan Sivil toplum örgütlerinin günümüzde ne kadar önemli bir görev üstlendiklerini ve BİMYAD gibi HİMYAÇDER’in de Genel Merkezinin Malatya olmasının gurur verici olduğunu belirttiği konuşmasında

“ HİMYAÇDER Malatya’da Sivil Toplum Kuruluşları arasında önemli bir isim. Çok önemli bir misyonu yüklenmiş durumda. Genel Başkanı Sayın A. Ece Budan öncülüğünde HİMYAÇDER toplumu ilgilendiren projeleriyle başarılı çalışmalara imza atıyor. Bizler de basın mensupları olarak takip etmekteyiz.

Geçtiğimiz hafta İnsani Yardım ve Terörü Telin Malatya Platformunca başlatılan “Terörü Kınıyorum, Askerime, Polisime Yazıyorum” kampanyası kapsamında vatandaşların operasyonlarda görev alan güvenlik güçlerine mektup göndermesi için stant kurulması takdire şayan bir hareket.

Bunun gibi toplumumuzu ilgilendiren birçok projeyi hayata geçirmiş bir Dernek HİMYAÇDER. Askerimize, Polisimize manevi bir destek ve olaylara duyarlı olmasıyla birlikte katılımın fazla olmasından dolayı HİMYAÇDER Genel Başkanı A.Ece Budan’a BİMYAD yönetim kurulumuz adına teşekkür ediyorum. ..

Himaye’ye Muhtaç Yaşlılar Çocuklar ve Kadınlar Sosyal Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı A.Ece Budan ise; BİMYAD Genel Başkanı Selim Apohan’a ve yönetim kuruluna ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Günümüz internet çağı. BİMYAD çok önemli bir misyonu üstlenmiş vaziyette. Kendilerini hem Genel merkezin Malatya olması hem de bir çatı altında internet sitelerini toplayıp birlikten kuvvet doğar misali daha kaliteli haber ve yayınlar yapacağı için teşekkür ediyorum.

Sivil toplumların önemine vurgu yapan Selim beye katılıyorum. Öncelikle Sivil toplumlar ne için kurulduklarının, amaçlarının, hedeflerini, stratejilerini iyi belirlemeleri gerek. Bu anlayışla sivil toplumlar kuruluş amaçlarına göre çalışırlar ise topluma bir faydaları olur. Yoksa tabela derneğinden başka bir adım öteye gidemezler. Sizleri kutluyorum. Basın toplumun gözü ve kulağı. Sizler bizlere yani herkese köprü vazifesi görüyorsunuz. Bu nedenle İnternet sitelerinin de yayınlarında BİMYAD sayesinde bir kalite geleceğine inanıyorum.”

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ