Bölge İtfaiye Çalıştayı Malatya’da Yapılacak

Bölge İtfaiye Çalıştayı Malatya’da Yapılacak

11 Ocak 2016 428 views 0

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nden önemli bir Çalıştay daha

Bölge İtfaiye Çalıştayı Malatya’da Yapılacak

Son yıllarda düzenlediği sempozyum ve çalıştaylarla Türkiye genelinde öncülük eden Malatya Büyükşehir Belediyesi, şimdi de İtfaiye ile ilgili bir Çalıştay düzenliyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı tarafından verilen bilgilere göre, Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Bölge İtfaiye Çalıştayı düzenleneceği bildirildi.

Komşu İl ve ilçe teşkilatları katılacak

13 Ocak Çarşamba günü Malatya’da gerçekleştirilecek olan Çalıştay’a, Malatya’ya sınırı bulunan İller ile ilçeler katılacak.

İller arasında yardımlaşma ve dayanışmayı artırarak, olası büyük yangınlarda birbirlerine destek olunması amacıyla düzenlenen Çalıştay’da; İller arasında karşılıklı olarak Yardımlaşma ve Dayanışma Protokolü de imzalanacak.

Bölge İtfaiye Çalıştayı’nda ayrıca itfaiye teşkilatlarının daha koordineli bir şekilde çalışabilmeleri amacıyla, il ve ilçelerdeki itfaiye teşkilatlarının araç ve personel yapısı da paylaşılarak, olası yangın ve afet durumlarında hangi teşkilattan ne kadar destek alınıp, verilebileceği gibi bilgilerin de güncelleneceği kaydedildi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Fırat Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek olan Çalıştay, saat 10.00’da başlayacak.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ