Büyükşehir Belediyesinden Ücretsiz Otobüs Seferleri

Büyükşehir Belediyesinden Ücretsiz Otobüs Seferleri

21 Temmuz 2016 401 views 0

ÇAKIR: SÖZ KONUSU VATAN VE BAYRAK OLUNCA AKAN SULAR DURUR

Malatya Büyükşehir Belediyesi, darbe kalkışmasına karşı ‘Demokrasi Nöbeti’ne tam destek vermeye devam ediyor.

Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden MOTAŞ, 20:00 ile 23:30 saatleri arasındaki tüm seferleri ücretsiz yapma kararı aldı.

“Söz konusu vatan ve bayrak olunca akan sular durur” diyen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “ülke olarak çok zor günlerden geçiyoruz. Darbe heveslileri ülkeyi zapt-u rapt altına almaya, meşru hükumeti tasfiye etmeye kalkıştı. Bizler de ülkenin tamamında olduğu gibi Büyükşehir Belediyesi olarak bu kalkışmaya karşı direnişe geçtik. Araçlarımızı oluşacak tehlikelere karşı yollarda barikat olarak konuşlandırdık. Şehrin her köşesinde yollara barikat yaptığımız araçlarımızın başına 24 saat nöbetçi şoförler görevlendirdik.

Ülkemizin selamete kavuşması, karanlık günlerin aşılması için tüm personelimizi meydanlara sözlü ve yazılı olarak davet ettik ve ediyoruz. Bu tehlike geçene kadar meydanları terk etmeyeceğiz ve meydanlara toplanan kahraman halkımızı da evlerine taşımayı sürdüreceğiz.

Aldığımız kararla her gün 20:00 – 23:30 saatleri arasındaki tüm seferleri ücretsiz yapacağız. Ayrıca her gün saat 00:00’dan itibaren sabah 05:00’e kadar her saat başı bazı bölgelere düzenlediğimiz seferlerle ‘Demokrasi Nöbeti’ne katılan halkımızı ücretsiz taşıyacağız” ifadelerine yer verdi.

Ayrıca gece 00:00’dan başlayarak 01:00, 02:00, 03:00, 04:00 ve 05:00 saatlerinde ücretsiz sefer yapılacak hatlar ve araçların kalkış noktalarının ise aşağıda gibi olacağı belirtildi.

BÖLGE ADI HAREKET NOKTASI

Battalgazi (Merkez) Araştırma-Üniversite Durağı

Bostanbaşı Araştırma-Üniversite Durağı

Yakınkent Araştırma-Üniversite Durağı

Yeşiltepe Araştırma-Üniversite Durağı

Yeşilyurt (Merkez) Araştırma-Üniversite Durağı

TOKİ (8B güzergâhı) Kernek Parkı Durağı

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ