Büyükşehir Gece Kurtarma Operasyonları Yaptı

Büyükşehir Gece Kurtarma Operasyonları Yaptı

24 Ocak 2016 282 views 0

FATİH BEBEK VE MAHSUR KALAN VATANDAŞLARIN İMDADINA BÜYÜKŞEHİR KOŞTU

Malatya genelinde etkili olan kar yağışının ardından kar temizleme, yol açma ve tuzlama çalışmaları yapan Malatya Büyükşehir Belediyesi gece Doğanşehir ilçesine bağlı Küçüklü Mahallesinde hasta kurtarma operasyonuna, Malatya ile Adıyaman’ın Sincik ilçesini bir birine bağlayan yolda ise mahsur kalan vatandaşları kurtardı.

Doğanşehir’e bağlı Küçüklü Mahallesinde yaşayan Şahin ailesinin 1.5 yaşındaki çocukları Fatih Şahin’in yüksek ateş teşhisiyle hastalandığı ihbarını alan Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri 4 saatlik bir çalışma sonucunda Fatih bebeğe, sağlık ekiplerini ulaştırmayı başardı.

Fatih bebeğin babası Murat Şahin, Büyükşehir Belediyesinin oğlu Fatih için gösterdiği çabanın takdire şayan olduğunu belirterek, “Fatih gece yarısı rahatsızlandı. Ateşini evdeki imkanlarla düşürmeye çalıştık fakat olmadı. Bu durumda ilk aklımıza gelen herkesin yardımına koşan Büyükşehir Belediyemiz oldu. Sağolsunlar zor şartlara rağmen yardımımıza koştular. Allah hepsinden razı olsun” dedi.

Malatya’yı Adıyaman’ın Sincik ilçesine bağlayan yolda mahsur kalan biri çocuk 3 kişi yi de 6 saatlik bir çalışma sonucunda kurtarmayı başaran Büyükşehir Belediyesi ekipleri, aracı tekrar Malatya’ya getirdi.

Yolun Aksu mevkiin de fırtına ve tipiye yakalanan araçta mahsur kalan vatandaşların çağrısıyla birlikte harekete geçen Büyükşehir Belediyesi ekipleri donmak üzere olan vatandaşları 6 saatlik bir çalışmayla kurtarmayı başardılar.

Malatya Büyükşehir Belediyesinin verdiği karla mücadele çalışmasının çok önemli olduğunu ifade eden vatandaşlar, “Gece Sincik’e gitmek için yola çıktık. Aksu mevkiinde fırtına ve tipiye yakalandık ve hareket edemedik. Siste görüş mesafemizi çok düşürdü. Çağrımıza cevap verip bizim için buraya kadar gelen Büyükşehir Belediyesine şükranlarımızı sunuyorum. Bu yol aslında kara yollarına ait bir yol. Büyükşehir Belediyemiz bu yolu açmak için canla başla çalışıyor. Büyükşehir’e ne kadar teşekkür etsek azdır” şeklinde konuştular.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ