Büyükşehir Malatya Genelinde Karla Mücadele Ediyor

Büyükşehir Malatya Genelinde Karla Mücadele Ediyor

24 Ocak 2016 429 views 0

Pazar günü sabah saatlerinde yağmaya başlayan kar, Malatya genelinde etkili olurken, Meteoroloji’nin önceden uyarması nedeniyle Malatya Büyükşehir Belediyesi, kar yağışıyla birlikte teyakkuza geçti.

Özellikle acil durumlara karşı tedbirlerini alan ve ekiplerini hazır bekleten Büyükşehir Belediyesi, tuzlama, yol açma ve küreme çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Kent merkezi başta olmak üzere bütün ilçelerde etkisini gösteren kar yağışından vatandaşların olumsuz etkilenmemesi için 24 saat aralıksız çalışan Büyükşehir Belediyesi son 23 günde kapanan 409 mahalleye ait 5123 kilometre yolu kısa süre içerisinde açmayı başardı. Kar temizleme ve tuzlama çalışmalarına gece saatlerinden beri devam eden Büyükşehir Belediyesi bazı bölgelerde fırtına ve tipi yaşanması sebebiyle zor şartlar altında çalışıyor.

Sis ve fırtına sebebiyle görüş mesafesinin sıfıra kadar düştüğü noktalarda bile çalışmalar yapan Büyükşehir Belediyesi karla mücadele çalışmalarına 103 ekip 875 personel 232 de araç ve iş makinesiyle katılıyor.

Kent merkezinde ana caddelerde kar temizleme ve tuzlama çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi bu çalışmalarda 5 bin ton tuz kullandı. Kaldırım temizleme çalışmalarına da destek veren Büyükşehir kaldırım temizliğinde solüsyon da kullanıyor.

Kapanan yolları ulaşıma açmak için yoğun bir şekilde çalışan Büyükşehir Belediyesi, açtığı yolların fırtına ve tipi sebebiyle tekrar kapandığı, kar yağışının yüksek kesimler başta olmak üzere Pütürge, Arapgir, Akçadağ, Hekimhan, Kuluncak, Darende ve Yazıhan’da daha çok etkili olduğu belirtildi.

İlçe belediyeleriyle koordineli bir şekilde çalışan Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyelerine tuz ve solüsyon desteği sağlıyor.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ