Çakır: Malatya Tarımda Kayısı İle Ön Plana Çıkıyor

Çakır: Malatya Tarımda Kayısı İle Ön Plana Çıkıyor

04 Mayıs 2016 460 views 0

Almanya/Rödermark Belediye Başkanını kabul eden Başkan Çakır,

HER İLÇEMİZİN KENDİNE ÖZGÜ ÖZELLİKLERİ VAR

Hekimhan ile kardeş belediye ilişkileri kurmak üzere Malatya’ya gelen Almanya’nın Rödermark Belediye Başkanı Roland Kern ile Hekimhan Belediye Başkanı Ali Seydi Millioğulları ve beraberlerindeki heyet, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’anezaket ziyaretinde bulundu.

Çakır: Malatya tarımda kayısı ile ön plana çıkıyor

4 Mayıs Çarşamba günü gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, heyete Malatya hakkında bilgiler verdi. Başkan Çakır, “Malatya tarım alanında birçok ürün yelpazesine sahip. Tarım ürünleri içerisinde isekayısı ile ön plana çıkmaktadır. Ayrıca son yıllarda Malatya’da Sanayi de gelişme göstermektedir. İki yıl önce büyükşehir statüsü kazanan Malatya, nüfusunun büyük çoğunluğu merkezde yaşamaktadır. Her ilçemizin kendine özgü özellikleri bulunmaktadır. Hekimhan cevizi ile ünlü bir ilçemizdir. Ayrıca büyük rezerve sahip maden ocakları ile de ileride büyük gelişme gösterecek bir ilçemizdir. Kardeş belediye ilişkilerinin hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Kern: Malatya ve Hekimhan çok güzel

Gösterilen ilgi ve sıcak karşılamadan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür eden RödermarkBelediye Başkanı Roland Kern, “Hekimhan Belediyesi ile kardeş Belediye olmak için Hekimhan’da bazı incelemelerde bulunduk. Malatya ve Hekimhan gerçekten çok güzel. Rödermark’ta ve çevresinde 400 bini aşkın Türk yaşamakta. Bunların büyük bir çoğunluğunu ise Malatyalı ve Hekimhanlılar oluşturmaktadır” dedi.

Millioğulları: Kardeş şehir ile ilişkilerimizi geliştireceğiz

Hekimhan Belediye Başkanı AliSeydiMillioğulları ise ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, “Uzun yıllardan beri kardeş belediye protokolü imzalamak için çalışma içerisindeyiz. Zaman ve şartlar müsait olmadı, bazı aksaklıklar çıktı. Bugün tekrar Rödermark Belediye Başkanı ve beraberindeki heyet gelerek Hekimhan’da incelemelerde bulundular. Uzun yıllardan beri devam eden ilişkilerimizi kardeş belediye protokolü imzalayarak daha da geliştireceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından Rödermark Belediye Başkanı RolandKern, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a Rödermark’ı tanıtıcı broşür ve kitapçık hediye etti. Başkan Çakır ise Rödermark Belediye Başkanı Kern’ekayısı kristali ile kayısı hediye etti.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ