Chp İl Başkanı Kiraz, 35. Olağan Büyük Kurultay Hakkında Konuştu

Chp İl Başkanı Kiraz, 35. Olağan Büyük Kurultay Hakkında Konuştu

20 Ocak 2016 476 views 0

KURULTAYIMIZ TÜRKİYENİN İHTİYACI OLAN DEMOKRASİ, DEĞİŞİM, KARDEŞLİK VURGUSUYLA GERÇEKLEŞTİ.

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, 35. Olağan Büyük Kurultayı değerlendirdi. Kiraz, “Kurultayımız, gerçekten şu an Türkiye’nin ihtiyacı olan demokrasi, değişim ve kardeşlik nüansıyla gerçekleşti” dedi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, hafta sonu yapılan 35. Olağan Büyük Kurultayı’nı değerlendirdi. Kurultayın bir demokrasi şöleni havasında geçtiğini ifade eden Başkan Kiraz, tüm siyasi partilere de örnek olabilecek bir kurultay gerçekleştirdiklerini kaydetti. Kiraz, “Hafta sonu 35. Olağan Büyük Kurultayımızı gerçekleştirdik. Tabi Olağan Büyük Kurultayımız, gerçekten şu an Türkiye’nin ihtiyacı olan demokrasi, değişim ve kardeşlik nüansıyla gerçekleşti. Dolayısıyla Türkiye’nin en önemli problemleri de gündeme gelmiş oldu. Kurultayın en önemli özelliklerinden birisi de demokrasinin bütün kuralları sonuna kadar işletildi. 462 kişi parti meclisine girmek için birbiriyle kaynaştı ve bir mücadele verdi. Dolayısıyla bir yarış gerçekleşti, bir demokrasi şöleni gerçekleşti. Delegelerimiz de özgürce tercihlerini kullandılar ve heyecan, coşku üst seviyelerdeydi. Bütün partilere bu anlamda örnek olabilecek kurultay gerçekleştirildi. Ülkeye demokrasi getiren bir parti olarak hem kendi içimizde hem ülkede demokrasiyi geliştirme çabası içindeyiz.

VELİ AĞBABA YİNE ONUR KAYNAĞIMIZ OLDU.

Bu kurultay Malatya için de ayrı bir önem ifade ediyor. Hem parti meclisine giren Malatyalı sayısı bakımından hem de Malatya Milletvekili Veli Ağbaba daha önceki kurultayda 11. sıradan parti meclisine girmişti bu kurultayda 6. sıradan parti meclisine girerek bize bir onur yaşattı” şeklinde konuştu.

ASIL MİLLETVEKİLİ BOZUNTUSU KENDİSİDİR.

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık’ın CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik ‘Genel başkan bozuntusu’ sözlerine de cevap veren Kiraz, “Kurultaydaki bazı gerçekler, AK PARTİ milletvekillerinin zoruna gitmiş olacak ki çeşitli açıklamalar yaptılar. Yağcılıkta sınır tanımayan, sürekli bu konuda birbirleriyle yarışan AK Parti milletvekillerinden birisi sadece birilerine iyi görünmek için haddini de aşarak, Genel Başkanımıza laf etmiştir. Bu lafıyla asıl milletvekili bozuntusunun kendisi olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur. Bir diğeri de ‘tarihine baksınlar, aynaya baksınlar’ sözleri. Biz tarihimize baktığımızda Cumhuriyetimizi kuranları, devrimleri gerçekleştirenleri Mustafa Kemal Atatürk’ü görüyoruz. Demokrasiyi bu ülkeye getiren İsmet İnönü’yü görüyoruz. Demokrasi ve özgürlük için bedel ödeyenleri görüyoruz, dürüst liderleri, çocukları siyasetle zenginleşmemiş siyasetçileri görüyoruz. Peki, AK Parti ve AK Parti’de siyaset yapanlar aynaya baktığınızda yüzünüz kızarmıyor mu? Cumhuriyet Halk Partisi olarak kurultayımızı geride bırakırken bu ülkede dürüst siyasetin ve demokrasiyi anlayışının hakim olması için mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Malatya