Doğanşehir Yeni Sanayi Sitesine Kavuşuyor

Doğanşehir Yeni Sanayi Sitesine Kavuşuyor

03 Mart 2016 368 views 0

32 yıllık rüya gerçeğe dönüştü

BÜYÜKŞEHİR EKSİKLERİ GİDERDİ ESNAF TAŞINMAYA BAŞLADI

Malatya’nın bütün ilçelerinde önemli yatırım ve hizmetlerde bulunan Büyükşehir Belediyesi, Doğanşehir ilçesinde atıl durumda olan Sanayi Sitesinin sorunlarını çözerek, siteyi faal hale getirdi. Esnaflar da siteye taşınmaya başladı.

2015 yılının yaz aylarında başlanılan çalışmalar çerçevesinde sanayi sitesinde içmesuyu, kanalizasyon hatları yapan Büyükşehir toprak dolgu, hafriyat, taş duvar ve bağlantı yollarını da tamamladı.

68 iş yerinin bulunduğu sanayi sitesinde 120 bin m3 toprak dolgu çalışması, 1500 m3 taş duvar örme işi yapan Büyükşehir, şuan sanayi sitesinin yollarını asfalta hazır hale getiriyor. 7 bin m3 alt temel malzemesi ile 15 bin m3 stabilize malzemenin serimini yapan Büyükşehir Belediyesi, zeminin oturmasının ardından sanayi sitesinde asfaltlama çalışmaları yapacak.

Yeni sanayi sitesinin yapılmasıyla birlikte ilçe merkezinin tam ortasında bulunan sanayi sitesi yıkılarak ilçe halkının gezip dolaşabileceği, misafirlerini ağırlayabilecekleri güzel bir meydan haline getirilecek.

Yeni sanayi sitesinin ilçe merkezini rahatlatacağı gibi Doğanşehir’de ticari ve sosyal gelişime de önemli katkılar sağlayacak. İlçenin planlı büyümesini sağlayacak, trafik yoğunluğunu azaltacak yeni sanayi sitesi Doğanşehirlilerin cadde ve sokaklarda daha rahat gezebilmesini sağlayacak.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ