Eğitim Koridorları ve Oyun Alanları Projesi Hayata Geçirildi

Eğitim Koridorları ve Oyun Alanları Projesi Hayata Geçirildi

14 Ocak 2016 392 views 0

“Eğitim Koridorları ve Oyun Alanları Projesi” 2015-2016 Eğitim–Öğretim yılında Malatya Valiliği Koordinesinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Battalgazi ve Yeşilyurt Belediyeleri ile ortaklaşa imzalanan protokollerle hayata geçirildi.

Eğitim Koridorları ve Oyun Alanları Projesinin ikinci açılış töreni Yeşilyurt Tevfik İleri İmam Hatip Ortaokulunda yapıldı.

Tevfik İleri İmam Hatip Ortaokulunda açılışı yapılan Eğitim Koridorları ve Oyun Alanları Projesi’ne Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Yeşilyurt Belediyesi Başkan Yardımcısı Haydar Şahin, MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, Malatya Eğitim-Bir-Sen Başkanı Kerem Yıldırım, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Eğitim Koridorları ve Oyun Alanları Projesi açılış konuşmasını yapan Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu , “ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yeşilyurt Belediyesinin ortaklaşa düzenlendiği bu projede Değerler Eğitimini, İslam Büyüklerini ve İslam Büyüklerinin eserlerini çocuklara hatırlatan ve bu eserleri okul koridorlarına taşıyan, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Yeşilyurt Belediyesi ve bu koridorlarda emeği olan idarecilerimiz ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ise, proje hakkında bilgi vererek, “Bu proje ile Yeşilyurt ilçemizde belirlenen 18 okulumuzda Eğitim Koridorları ve Oyun Alanları Projesi temaları uygulanacak. Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından bu proje için Görsel sanatlar dersi öğretmenleri görevlendirildi. Ayrıca proje kapsamında, akademik başarısı düşük olan, okula uyum sorunu yaşayan öğrencilerin ve okulda uygulanacak temaya ilgisi olan öğrencilerin de dahil edilmesi bu öğrencilerin okula uyumlarının pekiştirilmesi ve ilgilerinin canlı tutulması sağlanacak. “dedi

Tatlı; Eğitim Koridorları ve Oyun Alanları Projesi ile okul koridorlarının daha sıcak bir hale getirildiğini söyleyerek bu projeye emek veren bütün öğretmenlerimize teşekkür ediyorum dedi.

Açılışın ardından, okulun zemin katında oluşturulan “İslam Büyükleri Sokağı” gezildi. Sokakta duvarlara giydirilmiş İslam Büyükleri ve İslam Büyüklerinin sözleri büyük dikkat çekti.

Mevlana’dan Yunus Emre’ye, Hacı Bektaşi Veli’den Hacı Bayram Veli’ye, Piri Reis’ten Farabi’ye kadar birçok islam büyükleri okul koridorlarına giydirildi.

Eğitim Koridorları ve Oyun Alanları Projesi açılış programı Tevfik İleri İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin ilahi sunumuyla sona erdi.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Malatya