Gençlik Konseyi Genel Başkanı Ahmet Bayduz’dan Zafer Bayramı Mesajı

Gençlik Konseyi Genel Başkanı Ahmet Bayduz’dan Zafer Bayramı Mesajı

29 Ağustos 2016 530 views 0

Gençlik Kurulu Derneği ve Gençlik Konseyi Genel Başkanı Ahmet Bayduz, 30 Ağustos Zafer Bayramı Nedeni ile Mesaj Yayınladı.
Başkan Bayduz;

“Bugün, Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın Başkomutanlığındaki ordularımızla kazandığımız, Kurtuluş Savaşımızın en büyük zaferinin 94. yıl dönümüdür.

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “….türlü düşmanlarla kanlı boğuşmalar… yıllarca süren savaş.., ondan sonra, içerde ve dışarda saygı ile tanılan yeni vatan, yeni devlet… sözleriyle de ifade ettiği gibi 30 Ağustos bir var oluş öyküsü, ümidi tükenmiş binlerce insanın tüm dünyaya baş kaldırışıdır. İmkansızlıkların bahane olmayacağının en büyük kanıtıdır.

Bugün 94’üncü yılında bile gururlandığımız, kazanmak için bir neslin adeta kendini feda ettiği bir kahramanlık destanı olan 30 Ağustos Zaferi ülkeyi parçalamak ve milleti esaret altına almak isteyen devletlere karşı, yokluk içinde, en zor koşullarda ve her şeyin bittiği sanılan bir dönemde gerçekleşmiştir.

Türk Milleti haklı, onurlu mücadelesiyle, vatan sevgisinin sayısal güçten daha üstün olduğunu tüm dünyaya kanıtlamış, bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol göstermiştir. Zaferin ardındanMilletimiz, dayanışmasıyla bütün dünyaya anlamlı bir mesaj vermiş, gelişen demokrasisi, güçlü ekonomisi, tarihi ve kültürel birikimiyle bölgesinin ve dünyanın ışık saçan ülkelerinden biri haline gelmiştir.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal Mücadelemizin  kahramanlarını, Ülkemizin ve Milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Malatya