Girişimcilik Eğitimi Seçmeleri Yapıldı

Girişimcilik Eğitimi Seçmeleri Yapıldı

09 Şubat 2016 352 views 0

Battalgazi Belediyesi, İŞKUR ve KOSGEB işbirliği ile düzenlenecek olan 50’si engelli olmak üzere toplam 200 kişilik Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nin imza protokolü ve seçmeleri gerçekleştirildi. Seçmeler için 1.961 başvuru yapıldı.

Battalgazi Belediyesi, İŞKUR ve KOSGEB işbirliği ile düzenlenecek olan 50’si engelli olmak üzere toplam 200 kişilik Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nin imza protokolü ve seçmeleri, Battalgazi Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda yapıldı. Programa, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, İŞKUR Müdürü Vahap Toman, KOSGEB Malatya Hizmet Müdürlüğü KOBİ Uzmanı Ömer Erdoğan ve İŞKUR yetkililerinin yanı sıra Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi için başvuruda bulunanlar katıldı. Burada konuşan İŞKUR Müdürü Vahap Toman, Girişimcilik Eğitimleri’nin önemine dikkat çekerek, “Ciddi bir bütçe ayrılıyor. Kurs ve diğer unsurlar için. Arkadaşlarımıza yardımcı oluyoruz ama kursu bitirdikten sonra kuruma gelip sertifikasını almayan yüzlerce insan var. Bu demek oluyor ki arkadaşlarımız çok ilgili değil. İnşallah sizlerde öyle olmazsınız. İşinizi kurma yönünde bir eğiliminiz olur. Bizimde size katkımız olur. Arkadaşlarımız bu ön elemeden sonra 200’ü bu ayda başlatmak üzere plan kapsamına alacağız. Başkan beyle görüşmelerimiz olumlu sonuçlanırsa bir 200 kişiyi daha alacağız. 400 kişi Battalgazi, 100 kişi Yeşilyurt Belediyesi ile yapacağız. Kimseyi mağdur etmemeye çalışacağız” dedi.

KOSGEB Malatya Hizmet Müdürlüğü KOBİ Uzmanı Ömer Erdoğan ise, “Engelliler için 50 tane Battalgazi Belediyesi, 25 tane de Yeşilyurt Belediyesi için projemiz var. Toplam planladığımız 300 kişi var. Ama yoğunluğu gördük. Önümüzdeki süreçte Haziran ayından sonra belki 200 kişi daha planlayabiliriz” ifadelerini kullandı.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’da, devletin ve hükümetin iş kurmak isteyen girişimcilere önemli fırsatlar sunduğuna dikkat çekerek, “Hükümetimizin aldığı kararla birlikte 100 bini krediyi esas olmak üzere, 50 bini hibe toplam 150 bin yeni iş kuran kişilere bir imkan tanımış. Sizlerde bu imkanlardan faydalanmak üzere burada bulunuyorsunuz. Bu imkanlardan yararlanmak için geldiğiniz her kurs için 20 lira sizlere ödenecektir. Gerekirse bu konuda talepte bulunacak arkadaşların taleplerini yerine getirmek üzere ortak bir çalışma yapalım. Tüm arkadaşlarımız müteşebbis olmak niyetinde iseler, onlara bu imkanı sağlamak noktasında gerek İŞKUR, gerek belediyemiz olmak üzere, gerekse KOSGEB’le ortaklaşa bir çalışmaya girerek sizleri boşta bırakmayalım. Bu eğitimin sizlere ve kuracağınız işyerlerine hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Allah sizleri utandırmasın” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından 50’si engelli olmak üzere toplam 200 kişilik Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nin imza protokolü ve seçmeleri gerçekleştirildi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ