“Hatice Serap Karlıdağ Ahtapot Medya İle Birinci Oldu”

“Hatice Serap Karlıdağ Ahtapot Medya İle Birinci Oldu”

05 Haziran 2016 580 views 0

Malatya Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından düzenlenen “Medya Bağımlılığı” temalı makale yarışması sonuçları açıklandı.Medya Bağımlılığı konusunda dikkat çekmek ve yazmaya teşvik etmek maksadı ile organize edilen yarışmanın ödül töreni yoğun bir katılımla gerçekleşti. Medya bağımlılığının toplum üzerindeki etkilerinin ele alındığı,ortaokul ve üzeri herkesin katılabildiği makale yarışmasına büyük oranda katılım gözlemlendi.

Değerlendirme Kurulu’nun tabiri caizse ince eleyip sık dokuduğu,özen gösterdiği makale yarışmasının merakla beklenen sonuçları yine değerlendirme kurulunda yer alan jüri tarafından açıklandı. “Ahtapot Medya” isimli makalesi ile yarışmaya katılan Gazeteci Hatice Serap Karlıdağ farklı bakışı ve değerlendirmesi ile yarışmanın birincisi oldu. Medyayı bir ahtapota benzeten ve farklı kollarının olduğunu vurgulayan Hatice Serap Karlıdağ yazdığı makalesi ile medya bağımlılığını farklı ve sıradışı yönleri ile kaleme aldı.

Birinci olarak derece alan Gazeteci Hatice Serap Karlıdağ iki bin Türk Lirası para ödülüne sahip oldu. Yarışmanın Değerlendirme Kurulunda ise İnönü Üniversitesi Türkçe Eğitimi Bölümü Doç. Dr. İlhan Erdem,Edebiyat Öğretmeni Naci Eroğlu ve Yazar Mehmet Zeki Dinçarslan yer aldı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ