Hayvanlar Soğuktan Ölmez, Açlıktan Ölür

Hayvanlar Soğuktan Ölmez, Açlıktan Ölür

25 Ocak 2016 434 views 0

Yeşilyurt Belediyesi, yoğun kar yağışı nedeniyle sokak hayvanlarının aç kalmaması için açık alanlara yem bıraktı. Başkan Yardımcısı Mehmet Çınar, “Kış nedeniyle yemek bulmakta zorluk çeken sokak hayvanları ve kuşları unutmayalım, onlara sahip çıkalım” dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanlığı Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, kar yağışının başladığı günden itibaren ilçenin muhtelif yerlerinde sokak hayvanları için yemleme çalışmalarını sürdürüyor.

Kış mevsimi boyunca belirli periyotlarla kuru yem bırakma işlemine devam edecek olan Veteriner İşler Müdürlüğü ekipleri ayrıca ilçenin muhtelif yerlerine yerleştirilen (PUGEDON) Hayvan Besleme Odaklarına da belirli periyotlar halinde su ve kuru yem bırakıyor. Yem bırakma işlemi kar örtüsü kalkana kadar sık aralıklarla devam edecek.

BAŞKAN YARDIMCISI ÇINAR, “DOĞADA YAŞAYAN CANLILARA SAHİP ÇIKMAK, DUYARLI OLMAK HEPİMİZİN SORUMLULUĞUNDA”

Veteriner İşler Müdürlüğünden sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Çınar, “Hizmet anlayışımızın temelinde sevgi var, merhamet var. Doğada yaşayan canlıların kış şartlarında aç kalmamaları için onlara sahip çıkmak, imkânlar ölçüsünde duyarlı davranarak, beslenmelerine yardımcı olmak insanı ve vicdani bir sorumluluk. Bu sorumluluk sadece kurumların değil, insan olarak hepimizin sorumluluğu” dedi.

Sokak hayvanları ve kuşların kar yağışı nedeniyle yemek bulma sorunlarını ortadan kaldırmaya çalıştıklarını belirten Başkan Yardımcısı Çınar, “Veteriner İşler Müdürlüğümüze bağlı ekipler mevsim şartlarının uygun olmadığı zamanlarda doğada ve sokakta yaşayan hayvanlara yönelik yemleme yapıyor. İlimizde kar yağışının başlaması ve havaların soğumasıyla birlikte hayvanların mağdur olmamaları için belli noktalara yem bırakıyoruz. Hayvanlar soğuktan ölmez, açlıktan ölür. Kış nedeniyle yemek bulmakta zorluk çeken hayvanları unutmayalım, onlara sahip çıkalım. Onların da bir can taşıdığını hatırlayarak, beslenme odaklarını boş bırakmayalım. Belediye olarak ilçenin muhtelif yerlerine ve besleme odaklarına yem bırakıyoruz ancak bu yeterli olmayabilir, tüm vatandaşlarımızı duyarlı olmaya çağırıyoruz” dedi.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Malatya