Hiçbir Gencimizi Olaylarda Görmek İstemiyoruz.

Hiçbir Gencimizi Olaylarda Görmek İstemiyoruz.

03 Ocak 2016 376 views 0

DEVLETİN ASKERİ VE POLİSİ GÖREV BAŞINDADIR. HİÇBİR GENCİMİZİ OLAYLARDA GÖRMEK İSTEMİYORUZ.

Malatya Türk Ocağı olarak her Cuma akşamı düzenlemiş olduğumuz sohbet programımızı bu hafta da gerçekleştirdik. Rabbimize sonsuz şükürler olsun.
Bu hafta aslen Özbek Türk’ü olan Muhammed Muhsin Hocamız Peygamber Efendimiz’i anlatacaktı. Ancak Hocamız sohbetine başladıktan ve Kur’an tilaveti sonrası rahatsızlandı. Sohbetine devam edemeyen Hocamızı hastaneye gönderdikten sonra Ocak Başkanımız Nadir Günata mikrofona geçti.
Son gelişen olaylarla ilgili genel bir değerlendirme konuşması yapan Başkanımız Nadir Günata, 80 öncesi yaşananları ve bugün yapılmak istenenleri anlattı. 80 öncesi haklı bir mücadele içinde olduklarını, yaşadıklarının hiçbir anından dolayı pişmanlık içinde olmadıklarını, aynı şartlar meydana gelse tereddüt etmeden aynı mücadelenin içinde olacaklarını belirtti.
Programımızda hazır bulunan üniversiteli genç kardeşlerimize hitaben de her türlü oyuna ve provokasyona karşı uyanık olmaları uyarısında bulundu. “Gençlerimizin tek birinin kılına zarar gelmesini istemiyoruz. Devletin askeri ve polisi görev başındadır, meydana gelen olaylara kanunlar ve kurallar çerçevesinde onlar gerekli müdahaleyi yapıyorlar. Hiçbir gencimizi bu olaylarda görmek istemiyoruz. Gençlerimizin üzerine düşen tek görev okullarını, bölümlerini en başarılı bir şekilde bitirerek iş hayatına geçmeleri ve ülkelerine en güzel ve verimli bir şekilde hizmet imkanı bulmalarıdır. Tüm hesaplar siz vatansever, milliyetçi genç kardeşlerimiz üzerine yapılmaktadır. Buna çok dikkat edin. Sizi veya çevrenizdeki insanları tahrik etmeye çalışan, içinize sızmış provakatörlere dikkat edin. Bu günlerde fevri davranmayın, acele karar vermeyin. Abilerinize, bizlere, geçmişte çok ağır bedeller ödemiş olan insanlara danışmadan bir hareket içine girmeyin. Devlet tüm kurum ve kuruluşlarıyla görev başındadır. Sizlerin sokakta olmanıza asla ve asla gerek yoktur. Size düşen bol bol okuyarak, fikir dünyanızı geliştirmeniz, zenginleştirmenizdir. Herbiriniz bir münevver olarak muhakkak ki daha faydalı olacaksınızdır. Ancak şartlar kötüleşir, artık devlet otoritesi hükümsüz kalırsa millet elbette ki üzerine düşeni yapacaktır. Ancak bugün o gün değildir” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ