Hürriyet Kelebek ve Kızılay İş birliği ile Gönül Örgüsü Kampanyası

Hürriyet Kelebek ve Kızılay İş birliği ile Gönül Örgüsü Kampanyası

11 Mart 2016 377 views 0

Türk Kızılayı, Hürriyet’le birlikte hayata geçirdiği “Gönül Örgüsü: Her İlmek Bir Mutluluk Demek” kampanyasıyla ihtiyaç sahibi çocukların yüreklerinin ısınmasını sağlayacak. Hürriyet Kelebek ve Kızılay iş birliği ile başlatılan Gönül Örgüsü Kampanyası ünlülerin desteği ile devam etmekte. Kampanya kapsamında el emeği göz nuru atkı bere ve eldivenlerden oluşan yardımlar ihtiyaç sahibi çocuk ve ailelere Kızılay aracılığı ile ulaştırılacak.

Gönül Örgüsü kampanyasıyla, hayırsever vatandaşların el emeği göz nuruyla ördükleri ve kullanılmamış olan kazak, atkı, bere gibi örgü ürünleriyle soğuk kış günlerinde üşüyen çocuklara şefkat sıcaklığı sağlanacak.

Türkiye genelinde başlatılan kampanya 15 Marta kadar devam edecek. Malatya Kızılay şube Başkanlığı da bu bağlamda şube olarak kampanya dahilinde yapılacak bağışları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için her an hazır olduklarını belirti. Şube Başkanı Sayın Av. M. Umut YALÇIN “ Bu güzel çalışma ile çocukların ve ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olmak ve onların her daim mutlu olmalarını sağlamak biz Kızılaycıların en önemli görevidir. Bu çalışma ile yurdumuz genelinde merhamet dolu yüreklerin bir araya gelmesi ve kampanyaya destek olması bu hayır yolunda bizleri daha güçlü kılmaktadır. Kampanyamız Gönül Örgüsü vazifemiz ise gönül köprüsü olmak veren el ile alan el arasındaki vazifemiz devam etmektedir.” Dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ