Kadın İstihdamının Artırılması ve Fırsat Eşitliğinin Sağlanması‏

Kadın İstihdamının Artırılması ve Fırsat Eşitliğinin Sağlanması‏

09 Ocak 2016 388 views 0

KADIN İSTİHDAMININ ARTIRILMASI VE FIRSAT EŞİTLİĞİNİN SAĞLANMASI KONUSUNDA EĞİTİM

İl Sağlık Müdürlüğümüz çalışanlarına yönelik “Kadın İstihdamının Artırılması ve Fırsat Eşitliğinin Sağlanması” konusunda eğitim verildi.

25.05.2010 tarih ve 2010/14 sayılı Başbakanlık Genelgesi ve Bakanlığımız Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün yazıları gereği; Kadın İstihdamının Artırılması ve Fırsat Eşitliğinin Sağlanması konusunda 08.01.2016 tarihinde saat 14:00’da Müdürlüğümüz toplantı salonunda İnönü Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünden Yar. Doç. Dr. İbrahim GÖRÜCÜ tarafından eğitim verilmiştir.

Yapılan eğitim toplantısına Sağlık Müdürümüz Dr.Nail UMAY. Sağlık Müdür Yardımcısı Ahmet BUDAK, Şube Müdürleri, Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Sağlık Müdürlüğü çalışanları katılmışlardır.

Toplantıda Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışan kadınlara daha fazla fırsat eşitliğinin sağlanması, kadın çalışanların çocukları için kamu kurum ve kuruluşlarında kreş açılması ve işe alımlarda kadın çalışanlara fırsat tanınması konusunda çalışmalar yapılması üzerinde durulmuştur.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ