Kahtalı, Hiçbir Zaman Eğilmedik, Eğilmeyeceğiz’

AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, 7 Haziran 2015 genel seçim sürecini ve seçim sonuçlarını değerlendirdi. Başkan Kahtalı, “’13 yıl içinde büyük sınavlardan geçtik hiçbir zaman eğilmedik, hiçbir zaman eğilmeyeceğiz.

09 Haziran 2015 594 views 0

Çünkü biz, ‘’milletten geldik, milletle yürüyoruz, kaderimiz milletin kaderidir’’ diyerek siyaset yapıyoruz” dedi.

AK Parti İl Başkanlığında seçim sonuçlarını değerlendiren AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, 13 yıl içerisinde her tür engellemelerle karşılaştıklarını belirterek, ‘’13 yıl içinde büyük sınavlardan geçtik hiçbir zaman eğilmedik, hiçbir zaman eğilmeyeceğiz. Çünkü biz, ‘’milletten geldik, milletle yürüyoruz, kaderimiz milletin kaderidir’’ diyerek siyaset yapıyoruz. Kıymetli arkadaşlar, 13 yılda her türlü engelle karşılaştık. Kurucu Genel Başkanımız yasaklı ilan edildi, 2007’de e-muhtıra vermeye kalktılar, her türlü darbe, vesayet ile karşı karşıya geldik, partimizi kapatmaya çalıştılar ama biz hep, ‘Milli irade’ dedik, hep, ‘Milli irade’ demeye devam edeceğiz” dedi.

Her dönemde AK Parti’nin milli iradeye vurgu yaptığını belirten Başkan Kahtalı, “Her dönemde milli irade vurgusu yapan AK Parti, bir kez daha milli irade diyecek ve sandık mesajının gereğini yapacak. AK Parti kavgacı bir görüntü vermeyecek ve koalisyon için tüm partilerle görüşecek” diye konuştu.

Kahtalı, “Paralel Yapı İle Mücadeleden Taviz Vermeyeceğiz”
“3 temel kırmızı çizgiden asla taviz verilmeyecek” diyen Kahtalı, “Paralel yapı ile mücadeleden, çözüm iradesinin devam etmesinden ve yüzde 52 halkoyları ile seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı olan Tayyip Erdoğan’ın konumu ve meşruiyetinin tartışılmasına asla izin verilmeyecek” diyerek, paralel yapı ile mücadelede kararlılığa dikkat çekti.

Başkan Kahtalı, AK Parti’nin 7 Haziran 2015 genel seçimlerinin de galibi olduğunu belirterek, “Değerli Arkadaşları, Herkesin de görmesi gerekir ki AK Parti bu seçimin galibidir ve birincisidir. Bundan şek ve şüphe yoktur. Kimse kaybettiği seçimden zafer çıkarmaya kalkmamalıdır. Herkes kendi muhasebesini yapmalıdır. AK Parti 76 ilde milletvekili çıkardı, 56 ilde birinci oldu. 6 bölgede birinci olan parti, AK Parti’dir. Her bölgede olan, her vilayette olan, her vatandaşla kucaklaşabilen yegane parti, AK Parti’dir. Bu siyasi tablodan kesinlikle istikrarımıza zarar gelmemesi, 12, 13 yıllık Türkiye kazanımlarının herhangi bir zarar görmemesi için her türlü tedbiri alacağız. AK Parti olarak devletin bekası, milletin refahı ve vatanın huzuru için nöbette olduk, nöbette olmaya devam edeceğiz. Milletimiz rahat olmalıdır. 12, 13 yılın sınavlarından zorlu süreçlerinden geçmiş AK Parti kadroları, bu ülkede istikrara, huzura zarar verilmesine asla izin vermeyecektir. Bu milletin geleceğinin teminatı, AK Parti’dir, AK Parti olmaya devam edecektir. Bu neticelerden hareketle herhangi bir çevre kriz senaryoları üzerine yatırım yapmaya kalkarsa bilsin ki AK Parti’nin iman dolu, azim dolu, kararlı kadroları, dimdik ayaktadır, ayakta olacaktır. Kimsenin bundan şüphesi olmamalıdır. Vatandaşlarımız görevini yaptılar, oylarını kullandılar. Hepsine hürmet ediyoruz. Onların iradesi her şeyin üstündedir. Biz kendi değerlendirmemizi yapacağız ancak şu da bilinsin ki bu değerlendirmeyle birlikte milletimizin huzuru için atılması gereken adımları, istişare ederek atılması gereken vakitte atacağız” dedi.

“Milletimiz huzur içinde olmalıdır, milletimiz her zamanki gibi geleceğe güvenle bakmalıdır” diyen Başkan Kahtalı, “Çünkü milletin omurgası AK Parti görevinin başındadır. Bizim yolumuz hikmet yoludur. Bizim yolumuz irfan yoludur. Allah bu yolun yolcusu olan AK Parti kadrolarının gücünü artırsın, azmini, kararlılığını artırsın, birliğimizi beraberliğimizi daim etsin, geleceğe omuz omuza yürüme kararlılığımızı ebediyen sürdürsün diyerek sözlerimi son veriyorum’’ diye konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ