Karaciğer Hastanesi Açılışa 3 Bakan Katılacak

Açılışa 3 Bakan Katılacak

18 Ocak 2016 499 views 0

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Karaciğer Nakli Hastanesi ile öğrenci merkezi ve olimpik açık yüzme havuzunun açılışı yapılacak. Açılışa, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi’nin katılacağı öğrenildi.

İnönü Üniversitesi tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada şu bilgiler paylaşıldı;

“23 Ocak 2016 Cumartesi günü Turgut Özal Tıp Merkezi’nde düzenlenecek olan “Toplu Açılış Töreni” ile Turgut Özal Tıp Merkezi Karaciğer Nakli Hastanesi, Öğrenci Merkezi, Olimpik Açık Yüzme Havuzu ve Kale Su Sporları Merkezi’nin resmi açılışı gerçekleştirilecek.

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi’nin katılımıyla gerçekleştirilecek olan açılış törenine yoğun katılım bekleniyor.

Organ naklinde başarılı bir performans gösteren, özellikle karaciğer naklinde dünya ikincisi olan Turgut Özal Tıp Merkezi, dünyada bir ilke imza atarak şimdi de TÖTM Karaciğer Nakli Hastanesi’ni hizmete açıyor. TÖTM Karaciğer Nakli Hastanesi, dünyanın tek organ nakline mahsus hizmet veren ilk hastanesi olma özelliği taşıyor.

Açılış Töreni’nin 23 Ocak 2016 Cumartesi günü Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimlik katında saat 12:00’de gerçekleştirileceği öğrenildi.”

Kaynak : Bülten

BENZER KONULAR
YORUM YAZ