Kiraz: Hiçbir Güç Bizi Haklı Mücadelemizden Alıkoyamayacaktır.

Kiraz: Hiçbir Güç Bizi Haklı Mücadelemizden Alıkoyamayacaktır.

26 Ağustos 2016 398 views 0

Değerli basın mensupları Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Artvin’de yaptığı bir gezi sırasında bir suikast girişimiyle karşılaştı. Bu saldırıyı elbette biz şöyle görüyoruz bütün Cumhuriyet Halk Partisi Örgütlerine, bütün Cumhuriyet Halk Partisine oy verenlere Cumhuriyet Halk Partisi kurumsal kimliğine karşı yapılmış bir saldırıdır.

Kemal Kılıçdaroğlu bu ülkeyi kuran partimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün koltuğunda oturması dolayısıyla Cumhuriyete karşı yapılmış bir saldırıdır. Bir siyasi partinin Genel Başkanına yapılmış olması demokrasinin en önemli unsuru olan bir siyasi partinin ve bugüne kadarda demokrasiyi bu ülkede yerleştirmiş yaşatma kararlılığını sürdüren Partimizin Genel Başkanına yapılmış olması dolayısıyla demokrasiye yapılmış olan bir saldırıdır ve şuna inanıyoruz ki bu acıyı paylaşan bu saldırıyı kınayan bütün milletimize bütün halkımıza bütün yurttaşlarımıza yapılmış olan bir saldırıdır.

Dolayısıyla bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Bu alçakça saldırıya asla ve asla cumhuriyet halk partisi ve onun genel başkanı da onun örgütleri de bu ülkenin insanları da bu alçakça saldırıya haince saldırıya asla geçit vermeyecektir.

Tabi değerli arkadaşlar uzun sütredir terörün karşısında cumhuriyet halk partisi bir duruş sergiliyor dimdik bir duruş gösteriyoruz dolayısı ile hiç zikzak yapmadık hiç teslim olmadık onun için bu saldırıların cumhuriyet halk partisinin genel başkanına yapılıyor olması manidardır anlamlıdır

Bugün Genel Başkanımıza yapılmış olan bu saldırı aslında terör karşısında ki net duruşumuzun da önemli göstergelerinden biri olmuştur.  Tabi bu saldırıda maalesef bir askerimiz şehit olmuştur ben askerimize Allahtan rahmet diliyorum bütün milletimize bütün halkımıza başsağlığı diliyorum.  Yaralı askerlerimiz var yaralı güvenlik güçlerimiz var onlara da acil şifalar diliyoruz. Son dönemlerde tabi şehit sayımız artıyor bütün şehitlerimize bu vesile ile tekrar Allahtan rahmet diliyoruz bütün milletimize tekrar baş sağlığı diliyoruz.

Yine Genel Başkanımız bu saldırı sonrasında yüreklice programına devam etmektedir.  Ve bugünkü programlarını gerçekleştirecektir, gerçekleştirdikten sonra Ankara’ya dönecektir. Dolayısıyla Cumhuriyet Halk Partisinin bütün Örgütleri Genel Başkanıyla kenetlenmiştir Genel Başkanıyla birlikte bu ülkede terörün bitmesi için her türlü mücadeleyi verecektir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de terör kimden gelirse gelsin kim tarafından yapılırsa yapılsın şiddetle nefretle lanetlemeye kınamaya devam edeceğiz.

Ve değerli arkadaşlar bu ülkede mutlaka terörden arınmış bir yapıyı kurma noktasında bütün çabalarımızı bütün gayretlerimizi sarf etmeye devam edeceğiz.  Ve önümüzdeki dönemde yine bu ülkeye barışın kardeşliğin gelmesi noktasında elimizden gelen bütün katkıyı sunmaya devam edeceğiz.  Bu ülkeye gerçek anlamda demokrasinin gelmesi için barışın kardeşliğin gelmesi için bütün mücadelemizi yılmadan korkmadan usanmadan vermeye devam edeceğiz.

Bu uğurda demokrasi için bu ülke çok bedeller ödedi bir çok cumhuriyet halk partili bedel ödedi dolayısı ile bundan sonrada hiçbir şeyden korkmadan  hiçbir şeyden sakınmadan göğsümüzü siper ederek demokrasi için her türlü mücadeleyi vereceğiz her türlü bedeli ödemeye hazırız  sayın genel başkanımıza yapılan saldırıyı bu ülkenin bütün duyarlı vatandaşları kendine yapılmış olarak kabul etmektedir şu anda ve dolayısı ile bu ülkenin bütün duyarlı insanları ile birlikte cumhuriyet halk partisinin bu mücadele anlayışını sürdürmeye devam ediyoruz korkmuyoruz yılmayacağız  sinmeyeceğiz bütün örgütlerimizle dimdik ayaktayız sayın genel başkanımıza bir kez daha geçmiş olsun diyoruz sayın genel başkanımızında dimdik yanındayız arkasındayız hiçbir terör tehditi suikast tehditi bizi teslim alamaz alamayacaktır bu düşüncelerle sizleri saygı ile selamlıyorum.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Malatya