Kızılay’dan Mim-der’e Plaket

Kızılay’dan Mim-der’e Plaket

18 Şubat 2016 407 views 0

Türk Kızılayı Malatya Şube Başkanlığı tarafından Türkmenlere gönderilen yardım malzemeleri sebebi ile MİM-DER Malatya İnşaat Müteaahitleri Derneği’ne ziyaret gerçekleştirilerek plaketleri takdim edildi….

Plaket takdimine Türk Kızılayı Malatya Şube Başkanı Av.M. Umut YALÇIN, MİM-DER Başkanı Mustafa KIRTEKE dışında Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan SOYLU, Orhan Yıldırım, MİM-DER Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet YAMAN, Abdullah CANPOLAT, Fevzi ÇELEBİ, Hasan DAĞLI, Mahmut BOYRAZ da iştirak ettiler.

Plaket Takdiminde söz alan Av.M. Umut YALÇIN;

MİM-DER Malatya’da kurulduğu ilk günden bu yana geliştirdiği sosyal projelerle Kızılay’ın yanında tüm üyeleri ile yer almıştır. Yanıbaşımızdaki coğrafyada yaşanan sıkıntılara sessiz kalamayan bu iyilikle dolu yüreklerin bir dernek çatısı altında toplanmış olması Malatya içinde büyük bir şanstır. Üyeleri tarafından hazırlanarak gönderilen gıda yüklü tırlar bir çok insanın yarasına derman olma yolunda Malatya’lıların da yük akı olmuştur. Kendilerine Türk Kızılayı adına ve ihtiyaç sahipleri adına şükranlarımızı sunuyoruz”dedi

Plaket takdiminin ardından söz alan Mustafa KIRTEKE;

“Bizim için pek çok manevi anlam taşıyan bu plaket üyelerimizin iyilik yolunda kazandıklarını sarfeden bir kul olduklarının göstergesi olarak derneğimizde her daim bizleri onurlandıracaktır. Bundan sonra da tüm üyelerimizle Kızılay’a sahiplenip hep birlikte inşallah daha da güzel yarınlar için çalışacağız. Ben de tüm destek sunan dernek yönetim kurulu üyelerime ve dernek üyelerime şükranlarımı sunarım. Kızılay’ın iyilik yolundaki çabalarına bir nebzede katkı sunabildiysek ne mutlu bize”

şeklindeki beyanları ile tören son buldu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ