Malatya Haşere ile Mücadele’de Örnek il

Malatya Haşere ile Mücadele’de Örnek il

22 Mayıs 2016 659 views 0

HAŞERE İLE ETKİN MÜCADELE KONUSUNDA MALATYA BÜYÜKŞEHİR ÖRNEK ALINIYOR

Haşereyle mücadelede etkin bir çalışma sergileyen Malatya Büyükşehir Belediyesi, komşu il belediyeleri tarafından da örnek alınıyor.

Elazığ Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Selahattin Özay ve müdürlük çalışanlarının haşere ile mücadele konusunda fikir alış verişinde bulunmak üzere Malatya Büyükşehir Belediyesine bir ziyaret gerçekleştirdikleri bildirildi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Atık Yönetimi ve İlaçlama Şube Müdürlüğünde düzenlenen toplantıya katılan Elazığ Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Selahattin Özay, Malatya Büyükşehir Belediyesinin haşere ile mücadele konusunda yaptıkları çalışmaları takip ettiklerini ve daha etkin mücadele konusunda karşılıklı fikir alış verişinde bulunmaya devam edeceklerini söyledi.

Büyükşehir Belediyesi Atık Yönetimi ve İlaçlama Şube Müdürü Şaban Aşıcı da haşere ile mücadele konusunda Elazığ Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ile istişareye devam edeceklerini belirtti.

Daha sonra Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından haşere ile mücadele kapsamında yapılan çalışmalar sinevizyon eşliğinde anlatıldı. Sunum sırasında kimyasal mücadelenin yanısıra biyolojik mücadele, mekanik-fiziksel mücadele ve kültürel mücadele hakkında bilgiler verildi.

Ayrıca haşere ile etkin mücadele edilebilmesi amacıyla tüm mahalle muhtarları ile periyodik toplantılar düzenlenerek çalışmalar hakkında bilgiler verildiği, yine okullarda da öğrencilere haşere ile mücadele noktasında dikkat etmeleri gereken hususların anlatıldığı bilgilerine yer verildi.

Düzenlenen sunumun ardından gelen heyete, Malatya Büyükşehir Belediyesi Esenlik Şirketinin ilaç ve malzeme depoları gezdirilerek, ilaçlamada kullanılan ekipman ve ürünler hakkında da bilgiler verildi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ